cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
  poslední fotogalerie
  facebook

  Rok 2009 - Archiv novinek

   

  17.12.2009, Konec roku 2009, Honza
  Tak máme pomalu další rok za sebou. Mám-li bilancovat, událo se toho mnoho. Natočili jsme druhou desku - Přituhuje, zúčastnili se projektu Tribute Oldřicha Janoty - Ztracený ve světě, odehráli jsme cca 80 koncertů, Staňka má konečně skvělý a nevazbící akordeon, který svými basy kroutí vnitřnostmi, Juří mlátí do svých jarahových bicích se zuřivostí sobě vlastní a já? Na posledním koncertě jsem dal konečně dokupy pedálboard a stal se kytaristou téměř elektrickým. Máme kapelní profily fšude možně, nově taky na facebooku. Klip na jednu píseň z nové desky je rozpracován, dotazy směrujte na Zena. Nové písně bych rád finalizoval během ledna a února, šest melodií, doufám že to texty nezmrvím, rád bych, aby Staňka více zpívala. Vše je stále v pohybu, vše se vyvijí a posunuje. Stůjte při nás, choďte na živé koncerty! Veselé Vánoce, fajn Nový rok a dobrodružnou cestu za muzikou vám přejí do nového roku 2010 H+S+J.
  28.10.2009, Facebook..., Honza
  Podlehli jsme tlaku Rozšiřujem klaku

  Žamboši

  Propagujte i svojí stránku

  28.10.2009, Kalendář doplněn, Honza
  Prý není kde hrát, prý lidi nechodí, prý je krize. Souhlasím, ale nevzdám to. Jura přišel s variantou obývákových šú. Komu se nebude chtít na koncert, nechť si nás pozve domů. Stáňa přišla s variantou, proplácet divákům na koncertech cesťáky. Já zatím žádnou variantu nemám. Každopádně, kalendář do konce roku 2009 doplněn.
  07.09.2009, A léto skončilo..., Honza
  Po festivalové sezóně nám začína sezóna klubová a my se na ni moc těšíme. Občas vyjede šedý vlk John hrát sám, neboť ze Staňky se stala školačka a tak přeci jen na pár přednášek bude muset zajít. Ve většině případů však budeme hrát v plné síle v našem duotriu. Také je pravděpodobné, že bude šedý vlk John občas na podiu divně dupat nohou, neboť si pořídil loopera a bude mu chvíli trvat, než se s ním naučí zarábať. Chystáme také změnu v harmonikovém parku, Staňka by ráda něco lehčího, aby mohla při hraní stát a křepčit. Držte nám palce, ať se nám vše podaří. Někde v klubu ahoj!
  22.08.2009, Žamboši v ZOO, Honza
  Chlupaté čumáky čenichají, chlupaté uši bystří, chlupaté hlavy se otáčejí, chlupaté oči... Ehm, ano ano, jsme opět mezi svými v ZOO Ostrava. V přírodním pidiamfíku se bude hrát a zpívat a v publiku budou sedět naše milé šelmy, Lvi, Rysi, Vlci, Medvědi, Sova se Slamákem, Tygři, Gepardi, Kojoti, Levharti, Pardálové, Pepa Streichl a další... Vemte děti a přiďte do ZOO, nikdo vás tam nesežere
  10.08.2009, Je srpen, měsíc hraní, Honza
  Na nedostatek koncertů si nemůžeme stěžovat, viz kalendář. Mám pocit, že furt jenom měním struny a dospávám probdělé noci. Dal jsem do šuplíku na našem webu pár plakátků na akce, na kterých nás můžete slyšet, tak se zastavte na pár not. Gril počká, TV neuteče. V létě se přeci pořád něco děje!
  22.07.2009, Juchů! 80.000!, Honza
  Tak se nám počitadlo přehoupne brzy přes 80 tisíc. To je fajn, že sem občas někdo přijde. Mám radost. Chystá se na podzim velký update webu, je potřeba zrevidovat, doplnit, pohnout trošku s grafikou a tak vůbec stránky, které vznikly v roce 2003 zadekvátnit k roku 2009. Ehm...nebo 2010? Kdo ví. Například slovo "fotogalerie" máme od našeho milovaného Zena již několik let zakázané. Prý kdo by se na ty xindly, pardon xichty díval. Zajímá fotogalerie někoho? Napište nám vzkaz!
  13.07.2009, Colours of Ostrava, Honza
  Nedělní polední otvírák Indies scény na prestižním festivale Colours of Ostrava byl ve znamení zbustřené kytary, zpočátku prý zahuhlaného zpěvu a především publika, které si přivstalo po probdělé noci, oželelo oběd a přišlo si nás poslechnout. Díky moc všem, kteří na nás na scénu Tent dorazili, byli jsme tam s vámi rádi! Cestou domů jsme míjeli červené auto Hitrádia a Juří během jízdy předal naše nové CD z okna do okna, dříve, než na semaforech blikla zelená a Hitcar stihlo ujet. Tož uvidíme, jestli mají vliv na pouštění žambosongů v komerčních rádiích i kaskadérské kousky nerudných dědků, které v našem triu nasazujeme do nebezpečných situací, když autorova odvaha selže.
  06.07.2009, Doma ze Zahrady, Honza
  Umytý a dospaný, jsem ještě duchem někde na cestě mezi Kapličkou a Lomem. Těch pět dní, které jsme ve třech absolvovali mi udělalo velkou radost, koncerty byly myslím povedené, setkávání a noční zpívání také. Nejšílenějším koncertem bylo jistě hraní v noci po Druhé trávě v Amfíku. My hráli v tonině D a zvučící se Jablkoň za námi v Dis. Někdy si to vyzkoušejte, pusťte si do sluchátek svou oblíbenou píseň a zpívejte k tomu čistě o půl tónu níž třeba Pec nám spadla. Když se vám to podaří, šup s vámi na forbínu do amfiteátru Zahrady. Na druhou stranu ale, jak pravil Juří, kdy se ti podaří...zahrát si s Jablkoní. Bereme to s humorem, neboť víme, že jednou se karta otočí a my budeme ti, kteří se budou zvučit do písní nějakých mladých a nadějných. A nakonec přidám nejlepší hlášku Juřího, který je pověstný tím, že stále bojuje se zvukovými podmínkami na podiu. Při hraní nahoře na scéně Terasa po první písni na mě skloněný vyděšeně volal... Jane, Jane, Jane!... Já su spokojený se zvukem, co mám dělat...:-)
  07.06.2009, Na moll v archivu ČT1, Honza
  Kdo nestihl noční Na moll na ČT1 může pořad najít v archivu. Naše dvě písně jsou docela solidní syrovina, jak řekl Juří. Můžete si povšimnout, jak se můj obličej během šú mění, make-up z maskérny, který mne dělá neodolatelným při rozhovoru, pomalu mizí a při Odkolébavce je již rozstřikován kolem ve vítězných kapičkách potu. A šedý vlk John se na podiu stává z neodolatelného odolatelným. Zajímavostí tohoto koncertu je zcela jistě speciální zvuk, který se ozývá ke konci Odkolébavky. Juří tvrdí, že začal používat taky samply, jako Jarret, já si ale myslím, že mu vržou staré kosti. Tak posuďte sami...
  29.05.2009, Změna termínu hraní, Honza
  Díky vracející se zimě a vytrvalému sněžení pořadatelé ze Slovenska přesunuli náš koncert v rámci Mezinárodního dne dětí v Holiči na příští sobotu, tedy na 6.6.2009. Čas zůstává stejný, tedy 21:00. Snad se do té doby zase vrátí teplo z vlašťovčích krajin.
  23.05.2009, Křty, Honza
  Právě jsme se vrátili ze Vsetíského křtu a vyčesávám ze svých šedivých vlasů zbytky vůně klobás, které přilétly z tatovy udírny přímo na sál. Chci vám všem, co jste na naše křtící večírky přišli, poděkovat, je totiž moc hezké, mít komu hrát. Vlastně je to asi to uplně nejdůležitější. Živá muzika, pro živé lidi. Bývám před koncerty vždycky nervózní jak pes. Ale po nich su někdy ščastný jak blecha. Díky moc za ty zvířecí pocity, které mi způsobujete, jsem moc rád součástí přírody a tak vůbec cítím že žiju. Přeji vám fajn zbytek jara a nádherné léto. A třeba zase někde na koncertě ahoj! PS: Moc děkuju za podporu a pomoc při organizaci křtů...našim z kopca za skvělé frgály, klobásky a slané pečivo (všechno sa zežralo), Lubošovi za Slivovicu (všechno sa vypilo), Viktorovi za dodávku (Staňka si pořádně zařídila), Trličíkům za zvuk a pomoc na baru (bez vás byzme byli v řiti) a hudebním hostům, kteří skvěle hráli a byli neodolatelní (Žofka a Petra, Sova a Slamák, Tamaral a Ležerně a vleže a Franta Segrado) Díky! No a poslední křtící šú je v Brně - viz kalendář.
  11.05.2009, Už je to tady !!!, Zeno
  Tak nám dnes vyšla u Indies druhá deska. Chvalte, objednávejte, poslouchejte, pište, navštěvujte, zpívejte a mějte nás i nadále rádi.
  25.04.2009, Přituhuje v mp3, Honza
  Kdo z vás se nemůže dočkat a miluje formát mp3 může stahovat album na webu Indies Scope. Případně, nechcete-li mp3 kupovat, můžete poslouchat aspoň krátké ukázky a rozdráždit si uši. PS: Díky všem hlasujícím v naší anketě co že to vlastně hrajeme za muziku. Je dobré vědět, kam nás řadí většina. Doufám, že díky nové desce to budete mít při příštím zařazování do škatulek o trošku složitější. :-)
  20.04.2009, Ochutnávka, Zeno
  Kdo chce kam, pomozme mu tam. A kdo chce ochutnat z nového žambošího kotoučku, ten ať stahuje v sekci DOWNLOAD nebo ZDE píseň S_p_a_m_p_a_p_á_m.
  14.04.2009, PŘITUHUJE, Zeno
  Nová deska se již brzy dostane do prodeje. Album Přituhuje vydává vydavatelství Indies Scope records dne 11.5.2009, avšak již nyní si jej můžete předobjednat na adrese deska@zambosi.cz za cenu 300,- Kč včetně poštovného.
  04.03.2009, Ahoj lidi..., Honza
  Naházel jsem do kalendáře pár termínů hraní, ať tam není prázdno, jak mě někteří píšete. Vy jako už nehrajete? Končíte? Budete mít děťátko? Nebojte se, naše kutálka již brzy vyrazí v plné síle, náš zlý nerudný dědek Juří si brousí zuby na hodné zvukaře, Staňka si cvičí před zrcadlem kamenné výrazy mučeného zvířete a já přemýšlím, čím vám i sobě udělám na koncertech dobře, čím vás naštvu. Moc se těšíme! PS: New CD už čeká jen mastering a pak už bude vypuštěno do hudebního vesmíru. Druhá deska, bude to mít asi sviňsky těžké což?...
  03.03.2009, Nové album, Zeno
  Práce na novém albu stále pokračují a jak se zdá, vše spěje ke šťastnému konci. Tedy vlastně začátku.
  13.02.2009, Nové album na obzoru, Zeno
  Žamboši jsou od včerejška opět ve studiu, práce na jejich druhém albu finišují a jak se zdá, pracovní název se stane názvem oficiálním - takže od dubna hledejte na pultech cd, mc a lp s názvem TOBĚ.