cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
  poslední fotogalerie
  facebook

  Rok 2006 - Archiv novinek

  04.12.2006, Nový kytarový šuplík, Honza
  Už jsem to nevydržel a musel jsem pro kytarové nadšence zase něco udělat. Znáte takové to pnutí, když cítíte, že jestli něco nevytvoříte, tak se vám hlava rozskočí? No a právě k tomu došlo u mě po koncertě Tommyho Emmanuela v Praze v Akropoli. V novém šuplíku jsem se pokusil o maličké popsání toho, co se tam dělo a věřte, bylo to šílené... Takže kytaristé, šup do šuplíku! Ať v tom nejsem sám...:-)
  20.11.2006, Havěť v knize návštěv..., Honza
  Vypadá to, že i Žamboši se dočkali a jejich web podlehl záplavě spamu ve vzkazech. Mějte prosím chvíli strpení, než problémek vyřešíme, pište třeba maily, smsky, nebo dopisy...
  13.11.2006, Žamboši znovu v léčebně..., Honza
  Tříkoncertní pidišňůrka začala koncertem v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích. Sebevědomí se po zjištění, že mi zemřel nebohý equvalizer v kytaře, oběsilo za zvuků-pazvuků, které mé prsty vyluzovaly, když se snažily vyhnout nástrojovému mikrofonu, kterým se nouzově musela kytara ozvučit. Opět připomenutí, že je potřeba nebýt namyšlený a držet se při zemi. Došlo to dokonce tak daleko, že jsme zahráli jednu píseň na přání a to Stánky. Chovanci ústavu se díky této splněné tužbě osmělili a další píseň v pořadí byla Mašinka. To jsme již nevydrželi a zbaběle se schovali za konec našeho vystoupení a aplikovali skladbu Vichr z hor alá Cimrman . Tak vám nevím, před námi tam hrál dvakrát Petr Sedláček, že by v tom byla nějaká spojitost?...:-) Petře, že tys je na nás nachystal…:-)
  24.10.2006, Ohledvá rozrůstání..., Honza
  Vypadá to, že se s námi bude na některých koncertech objevovat šikovný djembista Jura Nedavaška z Valašských Klobůk. Slovo dalo slovo, on chce, my taky, tož teď eště abyste chtěli vy, naši milí. Djembe je nástroj velmi skladný, nepřehluší nás, hraje se naň rukama, nohama, paličkama, štětkama a špejlema a když se tvorby rytmických zvuků chopí citlivý a skvělý Jura, zdá se to být ku prospěchu věci. Ještě přesně netušíme, kde to bude s Jurou a kde bez Jury, ale to sa šecko vyvrbí. A mohu vám slíbit, že jeho hraní bude vždycky veliká podívaná. (Čímž jsem na něj právě navalil několik kýblů odpovědnosti navíc...)Nakonec si ještě dovoluji upustit informaci, že nová píseň je skutečně hotová a zazní v premieře na festivalu Valašský nákyp v sobotu 28.10.2006. A,...je to maso. :-)
  04.10.2006, Veliká věc, Zeno
  Honza právě dopisuje novou píseň, ale pšššt! Nikomu nic neříkejte. Je to tajemství :-)
  03.09.2006, Krásná dvojtečka za létem..., Honza
  Je to zvláštní, stanuli jsme v sobotu ,podruhé v tomto létě, na pódiu v areálu zámku Dr. Kinského ve Žďáru nad Sázavou, jen nám bylo vyměněno publikum, folkaře vystřídali křesťané. Hrálo se usměvavě, tancovala nám před odposlechy mrňata a lidé se na nás usmívali stejně jako my na ně. No a Mohelnický dostavník ? Je to pro nás láska na první koncert. Hrálo se nám snad nejlépe za tohle léto, všechny trémy, pocity úzkosti a tělotřesy před a po hraní, kdy se nám zrovna nedařilo, jsou zapomenuty. Baterie jsou nabity, může klidně začít sněžit. Naše vystoupení uvedl mírně netradičně Milan Tesař z radia Proglas a já jsem naprosto vykulený převzal z rukou ředitele radia Ing. Martina Holíka cenu „Za krásu slova“. Musím se přiznat, že jsem už úplně zapomněl jaké to je, když člověk něco takového dostane a nesmírně mě to potěšilo. Děkujeme vám všem, infikovaným naší hudbou za podporu a budeme se snažit naši závislost na vás a vaši na nás, vší silou utužovat.
  28.08.2006, Lemur a jeho parta, Honza
  V neděli jsme svou účastí na hraní v ZOO Ostrava podpořili vybudování klimatizovaného domečku pro páreček úchvatných poloopiček z Madagaskaru. Koncert to byl pěkný, v publiku se velmi hlučně projevovali dva opilí diváci s řádně velkými opicemi za krkem a všem účinkujícím se je dařilo usměrňovat a lákat k hudbě blíž a blíž. Na závěrečnou kapelu Kajkery již jeden z nich skákal pouze v bílých ponožkách v kaluži před podiem. Ani já jim neutekl a dodnes cítím jejich těžké paže na ramenou a jejich chlapský dech v chřípí svého nosu po jejich blahopřání po vystoupení. Otcem této akce je Pepa Streichl a my mu tímto moc děkujeme za pozvání prostřednictvím dua Sova&Slamák. Bylo nám mezi zviřátky hezky. Opravdu.
  20.08.2006, Džbánek a Folkáč, Honza
  Tak jsme si ve Žďáru a v Dřevohosticích zahráli s legendami, na jednom podiu mezi kapelou Hop Trop a Nezmary a na druhém po Žalmanovi a spol. Nutno říci, že tahle hraní člověku naznačí, že má před sebou ještě veliký kus cesty a že bude muset napsat ještě hodně písní, aby obstál před uchem davu. Je to další věc, která mne utvrzuje ve snaze vytrvat a nikdy s tím pokoušením Hudby s velkým H nepřestat. Děkujeme všem, kteří si nás poslechli a kteří si nás našli. Děkujeme panu kastelánovi zámku Dřevohostice za krásný a těžký stoleček, Staňka si už u něj hoví a moc se nám do našeho obýváčku hodí. Že si někdy vypísničkaříme dubový stůl, to by mne tedy nikdy nenapadlo. :-)
  05.08.2006, Velryby v Telči, Honza
  Tak jsme se opět dostavili do našeho oblíbeného místa snění, úsměvů, chraplavého jammingu, Medvědů a barevných domečků. Náš koncert ve sklepním klubu s Lucií Redlovou se, myslíme, dosti vydařil. Díky okamžitému vnuknutí se s námi zúčastnil kapelník Šantre Dušan Vainer ekologické akce Lákání velryb do Telče ve skladbě Dětství. Jeho kvílení na Godina však přilákalo do sklepa jen oblíbenou božskou Lily, žádní jiní mořští savci nepřipluli. Ovšem, prší a voda stoupá a stoupá... Děkujeme našim posluchačům za jejich kukadla a uši v předních, středních i zadních řadách. Užili jsme si vás!
  29.07.2006, Pstruží a LFŠ, Honza
  Kdysi dávno jsem vozil dřevo z jedné vesničky plné neviditelných ryb kdesi v horách mezi Lysou horou, Ondřejníkem a Smrkem a nikdy mne nenapadlo, že v těch místech budeme někdy koncertovat. Prázdninový kytarový kurz pořádaný soukromou kytarovou školou AKORD ART byl příjemným prostředím pro naše písně. Následující den jsme si zahráli v čajovém stanu v rámci LFŠ v Hradišti a rozkouskovali naše vystoupení mezi nadšené i vzrušené básníky a recitátory. Došlo mi, že nechci býti básníkem, který svá díla přednáší do lidského ticha, či spíše hluku a že se chci raději vždy ukrýt za korpus kytary a spršky harmonií, neboť je to mnohem jednodušší. Klobouk dolů pánové Básníci, klobouk dolů...
  25.06.2006, Ohledvá Valašského špalíčku, Honza
  Tož, zahráli jsme ve Valmezu na "Špalku" a bylo to příjemné. Indies scéna ve sklepním M-klubu sice nepraskala zrovna ve švech, ale muziky jsme si všichni užili spousty. Díky všem, co dorazili, případně si nás objevili. Malá poznámka. Už vím, jak se to dělá ohledvá získávání nových posluchačů. Malý návod. Slezete z hlavního pódia a rozeběhnete se na viditelném místě za jedním známým Vsetínským písničkářem - mnou. No a pak sebou fláknete na zem a strhnete na sebe veškerou pozornost a jste slavní. Navíc si u toho roztrhnete kalhoty a odřete kolena. Tož přesně takhle to dělá Martinka Trchová a má to prostě vymakané. Poté si už stačí jen nechat desinfikovat rány slivovicí a prodávat u toho spoustu CD. Jak já ji závidím...:-)
  19.06.2006, Povedená hraní..., Honza
  Potkali jsme se u Kolína s kapelou Šantre a splynuli s nimi na hlavním pódiu v show The Blbítls. Nutno říci, že nikdo z nás nenašel odvahu podívat se při produkci davu do očí, ale dle smíchu bylo jasné, že si to pan Dav užívá stejně jako my. Jak řekl Dušan Vainer, ničíme si tak navzájem s Žambochy svá vystoupení. A tož ještě ten den, v pražském klubu Podsklepeno, zněly skvělé texty a skvělá muzika s Anglie znovu. Koncert to byl krásný, ještě dnes je mi z něj dobře. Díky Dušane! Díky vážené publikum! Díky za pozvání Kameni úrazu!
  26.05.2006, Žamboši v televizi, Honza
  Tož, byli jsme tam, potili jsme se tam, pudrovali nám nosíky a rozkládali jsme se před kamerami se Staňkou na součástky. Uvědomil jsem si, že herec ze mne už asi nebude a čekal jsem včera v noci v rozechvělém stavu na první vysílání. Nakonec to dopadlo nad očekávání, dusno na placu při natáčení z našeho hraní na ČT1 nečiší a vše je hezké a pozitivní. Televizáci jsou prostě kouzelníci. Máte li rychlý internet, můžete se na Žambošení v televizi podívat ZDE a prohlédnout si můj kytarový cimbál.
  15.05.2006, Další hlasování..., Honza
  Při pátrací akci internetem bylo zjištěno zařazení naší písně do hitparády rádia Eldorádio. V poměrně vymakaném systému hlasování můžete i ledacos vyhrát. Jsou to takové folkové dostihy a sázky. Pro dravý vodní hmyz, brázdící hlubiny kaluží zpětným chodem můžete hlasovat YDAT.
  15.05.2006, Fotodůkazy křtění..., Honza
  Vzhledem k zimnímu spánku naší fotogalerie si vám zde dovoluji nabídnout dvě fotošou z našich křtících večírků. Prvním křtem bylo hraní se Šantré v Praze. Musím říct, že obzvláště Stáňa na fotografiích opravdu svítí. Mrkněte se SEM. No a naše kopřivnická fanynka Lucy zpracovala obsáhlé fotoalbum našeho Vsetínského křtu, na kterém s námi hrál Vrkoč. Galerii naleznete TADY. Všímáte si, jak se nám pan bubeník hezky potí…:-)?
  08.05.2006, Vsetínský křest CD..., Honza
  Už se mi podařilo dospat všechnu tu slávu a koncertní vypětí a tak si říkám, že by bylo vhodné něco poznamenat k té show. Tedy, jen heslovitě: Křtilo se kýblem křupek, který byl poté sežrán v publiku. Dostali jsme speciální nálev pro Znakoplavky, máme ho teď v koupelně. Kromě Lucie Redlové s námi hrál ještě na bicí Jiří Nedavaška a bylo to jedním slovem mimořádné, těšíme se na další hraní s ním. Kapela Vrkoč byla v dobré formě a má v současné době jediného klarinetistu, který hraje s rovnátkami a tudíž se vůbec nesměje. V první řadě seděli dva anglicky mluvící posluchači a bylo jim vše pečlivě překládáno. Bylo nám prostě hej, sál praskal ve švech, dokonce se musely přinést další židle. Díky vám za to!
  07.05.2006, Kolem se toč, Zeno
  Tak tedy v Praze i ve Vsetíně už desku znají, oba koncerty měly úžasnou atmosféru a kupodivu i neočekávaně vysokou návštěvnost. Dnes večer se můžete zaposlouchat do Krátké paměti v posluchačské hitparádě rádia Proglas Kolem se toč, kde se po prvním týdnu vyšvihla na třetí příčku. Hlasovat pro její udržení lze až do pátečního poledne. A aby toho nebylo málo, píseň Poprvé znovu boduje, teď už v semifinále hitparády Jednička na rádiu Folk. Chcete-li pro ni hlasovat, můžete tak učinit až do neděle zde.
  28.04.2006, A je to tady!, Zeno
  Dnes se objevila první recenze alba To se to hraje... Jejím autorem je slovutný a obávaný Miloš Keller, vyšla na serveru iFolk a celé její znění najdete na stránce Napsali o nás.
  24.04.2006, Poprvé v Jedničce, Zeno
  Píseň Poprvé boduje v hitparádě Jednička na rádiu Folk. Chcete-li pro ni hlasovat, můžete tak učinit až do neděle zde.
  23.04.2006, Ladovská zima skončila..., Honza
  ...a vypadá to, že léto je konečně tady. O víkendu se nám podařilo zahrát na dvou akcích, z toho ta druhá, bylo naše první letošní hraní pod širým nebem. Nedělní Flora Olomouc byla plná zničených člověčích trosek s kbelíky a přepravkami, které byly plné všelijaké vegetace a zahradnického náčiní. A do toho šíleného mumraje jsme se Staňkou vyřvávali své pravdy z pódia, pod kterým jsme na začátku našeho Eidamu pokřtili Žamboší CD hořkým Kozlem. Kmotrou při křtu nám byla písničkářka Tereza Terčová a hezky a mile našemu nosiči popřála. Koncert na Floře Olomouc jsem uzavřel svou první letošní klobásou s hořčicí a chlebem na tácku a slyšel svůj žaludek pořvávat něco o tom, že nám to léto letos začíná nějak brzy.
  10.04.2006, Download, Zeno
  V rubrice Download došlo v souvislosti s vydáním desky k malým změnám. Ta nejzásadnější je, že si písně z nahrávky DEMO 2003 můžete stáhnout v celé délce.
  06.04.2006, Skoro vyprodané Odry..., Honza
  Bavil jsem se nedávno s přítelem u skleničky o tom, jak veledůležité jsou nadpisy. Člověk si prý přečte nadpis a ví. Dál číst nepotřebuje. Ještě že nečte dál, protože by se dozvěděl, že ten koncert byl opravdu velmi atmosférický, že ačkoliv na něm nehřmělo ani nepadaly kroupy, byl plný proudící energie a usměvavých lidí. Pořadatelé si nás hýčkali natolik, že jsme dostali na konci dokonce řízečky, které byly jako od maminky. Díky vám přátelé naši, kdo tam byl, ví.
  30.03.2006, Opět turňátko v Čechách..., Honza
  Tak už jsme zasej zbalení a vyrážíme do Prahy, Varnsdorfu a Nového Boru, kde se pokusíme oblažit sluchovody hudbychtivého posluchačstva našimi písněmi. V divadle Za plotem v Bohnicích pravděpodobně dojde k něčemu naprosto šílenému. Slyšeli jste někdy Brouky zpívat česky? Bude to peklo. No a jinač, skromně dodávám, v rubrice deska si můžete objednávat náš milovaný kotouček. Tak schválně, kdo bude první?
  16.03.2006, Už se to blíží..., Honza
  Podle hlasů v anketě bezmezně důvěřujete tomu, že se skutečně na apríla dotknou vaše rozechvělé dlaně našeho prvního debutového CD, které se těší na vaše hladová ušiska a na něžný a hřejivý laser vašich hifi soustav a DVD mechanik ve vašich počítačích. Písně, které se tísní v řadě pod tenkou vrstvou průhledného plastu jsou připraveny naplnit svou náladou vaše byty, domy, zahrádky, sklepy, duše, traktory a další dopravní prostředky. Asi děláte dobře, když věříte, protože našemu digitálnímu novorozenci právě v Indies šijí bílou košilku, aby se nemuselo kutálit po tom světě s holou odrazovou vrstvičkou. Chcete vědět víc? Mrkněte se SEM!
  26.02.2006, Koncert v Brně, Honza
  Tak jsme si konečně zase pěkně zahráli. Skvěle zorganizovaná akce textové dílny s poměrně slušnou návštěvností. Atmosféra houstla. Ivo Cicvárek zahajoval sám a snažil se poté být na pódiu stále. Jen Arnošt Frauenberg ho vyhodil. JmB skvěle konferoval a říkal, že se těší na naši novou desku. Kapela Zhasni z Nového Boru pod vlivem basáka pod vlivem. Lucie Redlová zmandolínovala některé naše písně. Petr Sedláček prý platí svému spoluhráči Tomáši Grgorovi obrovské peníze za to, že s ním hrá. Uvažuji, zda se k němu také nepřidám do dua. Publikum bylo vstřícné, vnímavé, usměvavé, přesně takové, jaké máme rádi. Tak tedy, díky všem a jen tak dál!
  06.02.2006, K anketě..., Honza
  Děkuji za vaše hlasy v průzkumníkovi žádanosti našich písní. Musím zklamat všechny ty, kteří hlasovali pro Plísničku, protože na CD nebude a vypadá to, že zůstane plesnivým koncertním kořením našich živých hraní. Z hygienických důvodů jsme jaksi nemohli riskovat, že se tato píseň rozšíří i na ostatní písně a CD se nám (a posléze i vám) v obalech pokazí a začnou hnít...:-) Plísnička bude časem snad přidána do sekce download. Měli bychom na vás malou prosbičku. Věnujte prosím chvilku naší nové anketě a pomozte nám rozhodnout se, jsme v porodnici prvně a trošku tápem...:-)
  03.02.2006, Hlášky ze studia, Honza
  Nezpíváš to falešně, jen to tak zní. Hrej si, nerytmizuj. Už vím, jaký rozdíl mezi námi a profíky, nám se říká, zahrej to o oktávu výš, nebo níž a profíkům : Ty poslúchaj, hraješ to moc evropsky, vem to víc na východ. Jak je vidno, ve studiu byla veliká sranda, některé naše písničky jsou oblečené do nového oblečení a nám zbývá den oprav, pak to smíchat a zmásteringovat a bude hotovo. Moc se na výsledek těším a doufám, že se pár lidem zalíbí. Držte nám dál palce, ať se nic nepokazí a v dubnu se může ve vašich přehrávačích točit naše placka.
  25.01.2006, Zprávy ze studia, Zeno
  Aktuální dění ve studiu: Žamboši už od pondělí makají, co můžou, Ivo Viktorin a Petr Vavřík vynášejí jejich pot v desetilitrových kýblech, hosté se střídají, zmnožují a násobí a atmosféra je velice tvůrčí. Natáčení ještě pár dní potrvá, takže pokud chcete Žambochy povzbudit nějakou tou chlácholivou větou, můžete tak učinit v rubrice Kniha vzkazů.
  21.01.2006, Nová píseň, Honza
  Vypadá to, že práce na první desce člověka vybudí k nadlidským výkonům. Podařilo se mi dokončit jeden text na melodii v přítulném rytmu 7/8 a těšíme se, že píseň zčerstva nahrajeme. Melodie je veselá, text naopak docela vážný. Jmenuje se Krátká paměť a doufám, že si ji užijete, jako já.