cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
  poslední fotogalerie
  facebook

  Rok 2005 - Archiv novinek

  28.12.2005, Ohledvá Liberce..., Honza
  Zahrát si s Jarretem, byl nejhezčí hudební dárek, jaký jsme letos dostali. Lépe snad ten rok s pětkou na konci ani uzavřít nešel. Díky za vaše úsměvy! Jinač, v lednu nikde nekoncertujeme, zavíráme se do studia s kýbly na pot a točíme! Držte palce, ať sa šecko podaří.
  15.12.2005, ...k poslední Žambošce, Honza
  Až nám trošku zabylo líto, jak jsme Vás tam všechny viděli, že se s těmi večírky, kdy je slyšet spadnout špendlík na zem a kdy lze zahlédnout téměř hmatatelnou, vzájemnou soustředěnost uší a očí, na Vsetíně končí. Bylo nám s Vámi tento rok úžasně. Nedovedeme si bez Vás představit náš život. Bez muziky, bez úsměvů, vůně čaje a slivovice, bez lidí na stejné vlně. Bez Vašeho smíchu a bez Vašeho ticha. Třemi slovy : Jste naši MILÁČCI! Přejeme Vám všem všechno příjemné, libé a plné voňavého souznění s pozitivními záležitostmi. Vyhýbejte se blbům, Santovi a… veselé vánoce vám přejí Stáňa a Honza. A, potkáme se na křtu desky, co říkáte? :-)
  12.12.2005, Koncertní vánočky, Honza
  Rok sa z rokem sešél, máme tu zas ty šílené vánoce, svítící hypermárkety a hučení v hlavách. Budete-li se chtít přijít uklidnit, sledujte pravidelně náš kalendář. Odehrajeme do konce roku ještě čtyřikrát a to v Ostravě, Vsetíně, Valmezu a nakonec v Liberci. Na Vsetíně končí FpŽ, bude to tedy rozloučení. Možná sa aj cosik svátečně popije...Tož sa přiďte mrknůť. Mrk!
  06.11.2005, Vivat Kateřinice !!!, Honza
  Krásné prostředí útulného kostelíčka, milý pan farář, vůně včelího vosku, teplíčko, Jan Matěj Rak a jeho šílená a excelentní preludia, Bugatti step a pan Ježek, rozesmátá Martina s Karolínou, výborný pan zvukař s celou rodinou, Žamboši v laškovné náladě, cimbál, protialkoholní písně, usměvaví Kateřinští skauti a babičky v první řadě, přespolní z Ratibořa, frgále a slivovica, prostě, koncert, na který se nám bude moc hezky vzpomínat. Díky vám!
  04.11.2005, The Last of The Folking under Jamboohill, Honza
  Vzhledem k počtu návštěvníků, kteří občas chodí na naše pořady, jsem se rozhodl dál doma na Vsetíně nehrát a žádné víceméně pravidelné pořady nedělat. Situace na Vsetíně je vážná, počáteční euforie a snaha dotáhnout k nám zajímavé hudební hosty na které přijdou lidi postupně vyvanula, nikoho to nezajímá a my jsme se našim přátelům oposlouchali (nedivím se). První rok bylo vše dotováno z naší kapsy, letos se podařilo přežít díky grantům. A tím to hasne. Už žádné FpŽ! Poslední, vánoční koncert, bude s Doudabandem a tím se tahle cenná a zajímavá zkušenost pro všechny zúčastněné uzavře. Nevyčítám nikomu nic, děkuji všem, které to zajímalo a my se nyní budeme soustředit na nahrávání naší první desky a strašně se na to těšíme.
  12.10.2005, Červený vykřičník, Honza
  ...ano, měli jsme ho nad hlavou, celou dobu koncertu v Olomouci, který by se měl stát prvotní nahrávkou pro naši live destičku. Lidičky co jste za námi přijeli, či přišli, děkujeme vám z celého srdce, neboť jste byli jedním slovem úžasní! Ještě teď mi zní v hlavě váš sezívaný sbor v Pochodu obratlovců. Usínám s otevřenou pusou v zivu a přeju si, aby jsme vám přinášeli alespoň tolik radosti a pozitivní energie, kolik jste jí Vy, naše publikum, vyzářili na dnešním hraní v Muzeu umění v Olomouci na nás. Díky a jen připomínám, že vás všechny čekáme na Vsetíně 3.11.2005 Ano, je to tak. Máte angažmá...:-)
  09.10.2005, Koncert v Olomouci, Zeno
  Už pozítří zahrají Žamboši v olomouckém Muzeu umění. Nebude to ovšem jen tak obyčejné vystoupení. V jeho průběhu vznikne nahrávka, která se stane základem pro živou desku, kterou by Žamboši rádi potěšili své publikum v příštím roce. Přijďte proto v co největším počtu spoluvytvořit příjemnou atmosféru, aneb: Přijďte a budete nahraní... :-)
  29.09.2005, Bydlíme na nádraží v Tel Avivu..., Honza
  Už týden jsme ubytováni v prachu a špíně nádražní čekárny v Tel Avivu, ve kterou se proměnil náš vypiplaný byt s hlídací plísní. Výměna oken probíhá zdárně, z původně plánovaných tří dní, již dnem sedmým, hudební nástroje jsou umístěny v hermeticky uzavřených obalech, zapomínáme, kolik že mají strun. Marně plíseň poštěkává po řemeslnících, aby dělali rychleji. Listy fíkusu klesají zatíženy prachem stále níž a my se pod nimi zdeptáni, s tím prachem ve vlasech v uších a v duši, těšíme na koncert ve studiu rádia Proglas. Dnes večer, na Nově. Ale prdlajs, v rádiu 19:15.
  19.09.2005, Navštívili jste už v Praze Jindřišskou věž?, Stáňa
  Pokud ne, je pro vás tento typ. Pospíšíte-li si do pátku 23.9.2005 stihne právě probíhající Folkový festival! Vyberte si z programu na www.jindrisskavez.cz svého účinkujícího a přijďte do útulného prostředí posedět a naslouchat. Bonus: úderem 19:00 hod. se vám nad hlavami rozezní zvonkohra.Takové pestré hraní jsme 16.9.2005 zažili společně s písničkáři Františkem Vlčkem a Arnoštem Frauenbergem i my. Inu, proč nejít?!
  09.09.2005, Staronové fotky, Zeno
  Zlé jazyky tvrdí, že fotogalerie na těchto stránkách nebývá aktualizována, ale to samosebou není pravda. Račte se o tom přesvědčit a pokochejte se nově přidanými fotografiemi (prozatím z roku 2004)... :-)
  03.09.2005, Na srazu ČSOP v Kunčicích..., Honza
  Jde to, i s rozhnisanou madlí v krku se dá hrať. Fakt. V Kunčicích pod horou Ondřejník jsme se stali rádi částečkou happeninngu za naše Beskydy a bylo nám tam moc fajn. Snaha ostravských buržoazních štváčů o rozjetí těžby uhlí na Frenštátsku trvá už delší dobu a my vsetínští Žamboši si přejeme, aby vždy narážela na nepřekonatelný nesouhlas rozumných lidí, kteří v beskydských horách žijí a kteří hory milují. Podívejte se na odkaz uvedený výše a nebuďte lhostejní. Dnes se bráníme těžbě uhlí v Beskydech, zítra můžou najít zemní plyn na Šumavě, nebo třeba uhlí v Jizerských horách. Tož tak. Těžiť sa nebude a basta...
  30.08.2005, Šupliky na všechno..., honza
  Dnešní den zažívá náš web převratnou změnu a to změnu k horšímu. Byla zprovozněna rubrika Žamboší šupliky, do kterých si se Staňkou budeme ukládat velmi různorodé věci. Myšlenky, fotografie, básničky, romány, filmy, útržky nedokončených písní, zbytky jídla a kusy všelijakých jiných věcí. Kdo bude chtít, může se v tom přehrabovat. Upozorňujeme však všechny předem, že vstup do šuplíků je jen a pouze na vlastní nebezpečí.
  21.08.2005, Snědá kráska..., Honza
  Jsou někdy v životě okamžiky, kdy může zadaný muž podlehnout svodům oblých boků, útlého krku a elgantním zlatým šperkům. Už je to tak, jsem zamilovaný. Dotýkám se jí něžně prsty po celém těle. Nevynechám žádné místečko. Staňka jí má také ráda a už se spolu také stihly polaskat. Že nevěříte? Mrkněte se sem, ať tu modelku vidíte na vlastní oči.
  21.08.2005, Dva v jednom..., Honza
  Sobota 20.8.2005 nám přinesla dvě festivalová dobrodružství. V Dolním Újezdě jsme rýmovali na pódiu společně s Wabi Daňkem o Žamboších a Staňku napájel ochotný divák mužského pohlaví vlastním pivním korbelem. Potili jsme se jak sviňa, zůstala po nás za odposlechy obrovská kaluž ve které plavalo 1000 Znakoplavek. No a ve Zruči nad Sázavou to bylo krásné večerní hraní vstřícnému publiku. Se zvukem jsme se mazlili dokud se úplně nesetmělo. Díky vám všem!
  13.08.2005, ...ach ta přenádherná Telč!, honza
  Včera jsme byli vytaženi Medvědí tlapou na hlavní pódium po Bezefšeho a před Jablkoň a pana Svěceného. Bylo to úžasné, posluchači milí a usmívající se. Nepodařilo se nám sice přemluvit zručného jablkoního fagotistu k preludiu D dur ve Znakoplavkách, ale i tak to bylo výjimečných 30 minut. Staňka fotila o dušu , tak máme všechny posluchače v databázi. Proč jen jste tu nebyli vy všichni ostatní? Máte jedinečnou šanci! Dnes večer nocturno ve sklepě se Šantre! A možná přídou i Brouci...
  05.08.2005, ...tak nám to zase nevyšlo, Honza
  Včera jsme místo na terase před kulturákem hráli uvnitř v malém sále. Jakoby počasí schvalně vytvářelo pomocí deště bluesovou atmosféru. Marcel Kříž si přivezl sebou Karla, který si přivezl bicí a tak jsme rachotili a měli z toho radost. Přední řady obsadili naší rómští spoluobčané a musím říct, že byli skvělé publikum. Koneckonců, byli to všichni muzikanti. Kvůli počtu posluchačů jsme si se Staňkou řekli, že asi začneme publiku proplácet cesťáky. Co vy na to, šli byste do toho? :-)
  20.07.2005, A víte o tom, že..., Honza
  ...začalo vysílat internetové folkové rádio? Jmenuje se Rádio FOLK a hraje různé písně našeho oblíbeného žánru. Ne že by se tedy dalo poslouchat vše, co toto radio vysílá, někdy je to horší, někdy lepší. Ale jsme moc rádi, že tu takový hudební specialista je. Občas nás hraje a dovoluji si upozornit, že nás zařadilo do své hitparády. Poslechněte si a hlasujte. Jen vás upozorňuji, že první cena v hitpárádě je čtrnáctidenní zájezd s Honzou Nedvědem na pustý ostrov, tak bychom byli raději druzí...:-) I když, kdysi jsem si to vážně přál...
  11.07.2005, Pojeďte na koncert !, Honza
  Zítra, 12.07.2005 jsou ve Valmezu v M-klubu FARLANDERS. Pokud by si někdo nechtěl tuhle ruskou folkrocklórní chuťovku nechat ujít, máme dvě místa v autě. Je to ve 20:00, budeme se Staňkou vyjíždět ze Vsetína před sedmou. Klidně mejlněte, nebo zavolejte. To se zase Karlovi Prokešovi povedlo že? Občas si říkám, co bude dál... Pink Floyd?
  10.07.2005, Ohledvá ankety, Honza
  Vypadá to, že se splní tužby hlasujících v anketě "Kohohostit". 4.srpna za námi přijede bluesman Marcel Kříž a vypadá to, že nepřijede sám. Ptal se mne, zda nevadí, když si vezme na Vsetín ještě dva muzikanty. Řekl jsem, že nevadí. Těším se, že vyžene pavóky ze všech kótů v centru města. Jen aby nepršelo, jako dnes.
  06.07.2005, Doma ze Zahrady, Honza
  Tak jsme se vrátili ze Zahrady v Náměšti na Hané. V posledním dnu jsme odehráli dva recitály a děkujeme všem, kteří si nás našli, nebo objevili. A že vás tam bylo! Koho jsem si našel já, případně, co že se mi líbilo? Na scéně vydavatelství Indies mě uvedl v příjemné vytržení pan Jiří Konvrzek a alternativní kapela Květy. Bigboklórní Docuku by klidně zvládlo amfiteátr, dovolím si poznámečku, gde sa sere Koňaboj. Zajímavé byly Dlhé diely ze Slovenska. Na hlavní scéně bylo velmi emotivní a energické vystoupení africké LŠU Inkululeko Yabatsha ze Zimbabwe. No a samozřejmě Krtek. Tím pro nás nejdůležitějším krtkem byli oceněni naši miláčci ze Šantré! A ještě malá poznámka pro mladé a nadějné entomology. TOHLE je Znakoplavka a TOHLE je Vodoměrka :-)
  24.06.2005, ...pár věcí, Honza
  Tak jsme museli zrušit hraní v Brně, s horečkou a sračkou se poměrně špatně zpívá a hraje. Chtěl jsem v poblouznění sednout do auta, ale byly mi, v rámci mé bezpečnosti, odejmuty klíče násilím. Pořadatelům se velmi omlouváme. Dále, dnes budeme hrát na křtu nového CD vsetínského písničkáře Goši. Tento soliter vydal již několi nosičů a za Žamboškou ho zatím nikdo nezná. Vzhledem k jeho tvorbě plné humoru je to škoda. Je to takový valašský Michal Knébl. Akce se koná od 19:00 u splavu na Ohradě. No a nakonec, budeme hrát na Zahradě v Náměšti na Hané a to 5.8.2005. Těšíme se na to.
  05.06.2005, Žilovská beznaděj, Honza
  V sobotu proběhl první ročník festivalu v Žilově u Plzně a my jsme na něm udělali pokus, kterak se bude Ivo Cicvárek orientovat v nových Žamboších písních. Během celé naší produkce se nehnul od klavíru a vše zvládal jedna báseň. Tak si říkám, že na té hudební teorii a cvičení asi opravdu něco je. Pokusím se našprtat alespoň názvy tónů na kytaře, ať mohu při nějakém sesionu hrát základní tóny do akordů. Holt, najeté kilometry jsou najeté kilometry. Jinak, festival krásný, míň diváků, ovšem o to pohostinější a milejší pořadatelé. Krásně se nám spinkalo v peřinách. Přepravkovému folku třikrát zdar! Přijedeme rádi zas!
  25.05.2005, Vyjíždíme na šňůrku, Honza
  Juchů, máme tři dny dovolené a jedem si zahrát do Čech. První hraní bude dnes večer v Jihlavě někde tady s Žofkou a další bude v Praze v klubu Rybana Ruby s kapelou, jejíž aureola dokonalosti a slávy září čím dál tím víc neboli Šantre. Srdečně zveme všechny Žofko-Šantro-Žambofily.
  20.05.2005, Vyhnali zme pavůky, Honza
  Z celého objektu KD Vsetín se během hudební produkce kapely Kajkery začali houfně evakuovat všichni pavouci . V první polovině vystoupení se jim prý sítě začaly chvět, no a v druhé - Kajkeří části už žádné sítě neměli. Pavoučí potůček zcela zřetelně tekl směrem k Lidovému domu na Vsetíně, kde si pavouci hodlají vybudovat nový domov. Všem, kterým se zdála hudba hlasitá slibuji, že nic hlasitějšího si už nikdy nepozveme. Ovšem, sliby chyby, mě se to mooc líbilo. Co se týká křtu, myslím, že to byla hezká a milá taškařice. Kdo by chtěl CD, ať se mrkne na stránky KAJKERY a napíše si o ně.
  18.05.2005, Nové CD pokřtí Kdokoli !!!, Honza
  Už je to tak, vážení a milí. Na čtvrtečním Folking under Jamboohill se bude křtít nové CD. Ovšem, nebude to nosič náš, alebrž nosič folkrockové kapely KAJKERY která k nám přijede z Frýdku-Místku. Náš pořad ještě takovýto obřad nezažil a tak věříme, že to bude stát za to! Začínáme tentokráte ve 20:00!
  14.05.2005, Víte co je to Znakoplavka?, Honza
  Protože se na svých koncertech setkáváme stále s těmi, kteří na Znakoplavky nevěří, můžete se mrknout na to, jak taková ZNAKOPLAVKA vlastně vypadá... No uznejte, není to nádherné zviřátko? Kam se hrabou blechy.
  14.05.2005, Dnešní rozhovor i na internetu!, Zeno
  Pokud nenaladíte ČRo Sever na svých rozhlasových přijímačích a přesto si nechcete nechat ujít dnešní rozhovor Mirka Ošance se Žambochy, můžete zkusit internetové vysílání - klikněte zde.
  24.04.2005, Flora a Fauna, Honza
  Po příjemném hraní v Litovelské Záložně, kde jsme doplňovali skvělé povídání našich přátel o jejich cestě po Austrálii, jsme se ocitli neplánovaně na olomouckém výstavišti, a opět roznakoplavkovávali ty tísíce návštěvníků Flory. Staňka byla zlanařena do poroty nějaké Brány (což je pěvecká soutěž malých prďolů do 18 let) a já jí to vůbec nezáviděl. Prý si zahrajeme jako hosté na finále v Brně. Vypadá to, že se soutěží hned tak nezbavíme...:-) Jo, a víte, že jsou v Austrálii Velbloudi?
  08.04.2005, Oderské vrchy v Beskydech a houslemi., Honza
  Je něco po jedné ráno, píšu sem pár řádek po koncertíku se Slávkem Janouškem a Vojtou Kupčíkem. Ačkoliv jsme tentokrát nemuseli odnikud nosit židle, hrálo se s velkým nasazením. Slávek přerval strunu a zahrál si na mou kytaru, tak si schovám struny. Někteří za námi přijeli až z Oder a byli v první řadě, skvělí jako vždy. Vsetínské publikum bylo plné slečen maminek a dalších hudebních přátel z dětství. Opět zazněla nová píseň a zvuk byl báječný. Jen tak dál Žamboši, jen tak dál! Příště KAJKERY!
  05.04.2005, Severský double mňamconcert, Honza
  Mysleli jsme si, že dát si měsíční pauzu a nehrát bude spíše ke škodě. Po dvou velmi příjemných koncertech jsme zjistili, že je to spíše naopak. Varnsdorf a Nový Bor bylo hraní velmi okouzlující a chutné. Asi už nám kručelo v hlasivkových svalech. Už se těšíme na čtvrteční FpŽ, přijede Slávek Janoušek a přiveze si Sitár. Všek víte co to je, takové to, s takovým tím na takovém tom. Buďte u toho!
  23.03.2005, Žamboši na APOLLU, Honza
  Juch! Už je to tak, ledy se hnuly! Moravské rádio APOLLO začíná s jarem pod svá frekvenční křídla brát regionální kumštýře a vysílat jejich melodie do éteru. V sobotu po sedmé si můžete poslechnou rozhovůrek, jak se nám doma źamboší. To ale není vše, o naše písně si nyní můžete do rádia dokonce volat, semeskovat či mejlovat. Chuděrky se tam na vás, mezi všemi hity, úplně třesou! Písničky na přání - www.radioapollo.cz
  13.03.2005, MJF 2005, Honza
  Neplánovaně jsme si zahráli na setkání divadel MJF 2005 ve Valmezu. Byl to jen takový štěk na hrstku nezničitelných a neuondaných jedinců v Mklubu. Děkujeme všem kteří zůstali a nešli na oběd. Děkujeme všem, kteří zívali s námi.
  27.02.2005, Soukromý objev, Honza
  Našel jsem ve virtuelním brouzdališti zajímavé hudební duo. Už ten název zní hezky - "Zrcadlové sestry" Poslechl jsem si jejich písničky ze země za zrcadlem a moc se mi líbily. Bude to jistě objev letošní Zahrádky písničkářů. Mrkněte se na jijich web, poslechněte, rozšiřte se si...:-) Odkaz: www.zrcadlovesestry.com
  21.02.2005, --- 10.000 ---, Honza
  Pozor pozor! Malý žamboší bonus! Komu se na obrazovce objeví v levém horním rohu na počitadélku číslo 10.000, získá od nás nosič s nějakou tou naší hudbou. Vyžaduje to pouze poslání mejlu, na naši adresu, že se vám poštěstilo a nějak už se domluvíme. Ale nepodvádějte, jinak by vás to netěšilo a CD by po vložení do přístroje explodovalo.
  21.02.2005, Bohnice konspirační, Honza
  Při hraní v divadle Za plotem v Bohnicích na Ifolkjamu se nám stala zajímavá věc. Po jedné z písní publikum vůbec netleskalo. Nic nepomohly mé grimasy naznačující konec písně. Nic. Publikum se jen smálo (jakoby je někdo k té taškařici přemluvil). A my se škvařili ve vlastní šťávě. Sedláčku, Vainere, tuhle konspiraci vám Žamboši vrátí...:-)
  15.02.2005, Totální Znakoplavky, Honza
  Uch, v sekci DOWNLOAD lze nalézt verzi Znakoplavek, která je věnována specielně Honzovi Hučínovi z pražské kapely Pětník. Nahrávka pochází z festivalu Valašský frgál v Lužné z řijna 2004. Pomáhali nám s ní Ivo Cicvárek, Petra Klementová a Lucie Redlová. Za což jim zde děkuji. Takže, Honzíku Hučíne, koukej si to stáhnout a pouštěj si to pořád dokola, jako všichni ostatní...:-) Samoúčelnostem třikrát zdar!
  14.02.2005, To byl nával..., Honza
  Tak nám na čtvrteční koncert přišlo téměř osmdesát lidí. Bylo to úžasné a krásné. Jen ve mě hlodá červík pochybností, zda si někteří návštěvníci koncertu nemysleli, že jdou na Vlastu Redla. Říkám si, že ne, přeci všichni ví, jak to je...:-) "Každý den jinak" přeci. Každopádně to byla největší návštěvnost, jaká kdy byla a AG Fleci prý příště zase rádi přijedou.
  07.02.2005, Regge aneb protestsong, Honza
  Vypadá to, že se nám vyloupla ze zmrzlých únorových myšlenek další píseň. Tentokrát to bylo napsáno v podstatě za dva večery, žádné nažívání, nebo čekání na rýmy, prostě mi to někdo seshora (nebo zezdola) nadiktoval. Snad bude melodie, rytmus i slova působit tím správným směrem. Regge je pro mne zatím neprobádané územi. Ačkoli sudý rytmus, dějí se tam jakési zajímavé věci, které ústa samoukova neumí pojmenovat. Zlatých 17/8, ty mi jdou mnohem líp. Jamaičani jsou fakt podivíni...:-)
  29.01.2005, Zase jedna nová, Honza
  Seděl jsem jednou na podzim s kytarou na balkóně nad Vsetínem a jen tak si brnkal a ... najednou to pravá ruka zahrála. Nádherný 5/4 rytmus s mírnými výlety do lesa nepravidelnosti. Tak tahle píseň musí být o lásce. Jinak to prostě nejde. Melodie si o text říkala pomaličku, až dnes zapadlo poslední slovíčko na své místo. Rýmy se v písni sice šetří, ale mám jakýsi pocit, že to vadit nebude. Hlavně doufám, že se zalíbí všem, kteří umí zacházet s ohněm a chodit po žhavých uhlících. Najdete ji mezi ostatními texty.
  27.01.2005, Návrat za polární kruh, Honza
  Je půl druhé ráno, právě jsme zdárně dojeli domů z koncertu v Brně. Cestou jsme viděli kromě závějí, sněhových vyplazených jazyků a aut hore kopyty také několi typických zvířat, která se vyskytují tam, kde je, jako teď u nás, zima a hodně sněhu. Hejno polárních medvědů, páreček tučňáků a také podivné sáňospřeží polárních romů, táhnoucích k nám na Vsetín. Doba ledová je tu, pche, prý změna klimatu a oteplení. Nebo, že by únava? Hrálo se nám v klubu Na Cestě moc hezky a děkujeme publiku za fajn zážitek. A hlavně, díky Ivo, díky Peťko za skvělou výpomoc. Ty Sochy !!!
  22.01.2005, Pravda o múzách, Zeno
  Jelikož vaše ohlasy na stále přibývající soubory v sekci download jsou povětšinou kladné, dostanete další odměnu. S laskavým svolením Milana Páleše ze společnosti Indies records přibyla dnes celá píseň Pravda o múzách, která vyšla na sampleru Zahrada písničkářů - Kuřim 2002.
  17.01.2005, TŘI PSI ještě jazzovější, Zeno
  V sekci download je ke stažení připravená píseň Tři psi v live verzi, kterou Žamboši nahráli společně se členy sdružení Jazzevčík. Pozor, tentokrát nejde o ukázku, ale o CELOU píseň. Za poskytnutí záznamu děkujeme zvukaři - tím nebyl nikdo jiný, než Dušan Trličík.
  16.01.2005, Šternberská galerie, Honza
  Tak jsem se v pátek vrátil do míst, kde jsem někdy před deseti lety stanul poprvé před publikem s kytarou v ruce. Za čas který uběhl jsem zaznamenal dva posuny. Míň jsem se před lidmi potil a již mi nečinilo problém zmáčknutí akordu démol. Jinač všechno při starém...:-) Rád bych zde ještě zmínil totální připravenost šternberského publika. Všichni dostali při vstupu tahák se znakoplavčinou a tak byl závěr koncertu nezapomenutelný a fenomenálně sborový. Přiznám se, že nyní uvažuji pro "Ýksrebnretš robs" zajistit stálé angažmá v našem duu. To se nám manažer zapotí...:-)
  05.01.2005, Nové video, Zeno
  Nebudu tady veřejně prozrazovat, jaké mi bylo do tohoto roku Honzou udělené předsevzetí, ale upozorním vás, že už nese své ovoce. V sekci download můžete nově stáhnout více než rok starý dokument, který vznikl poté, co Žamboši získali Krtečka na Zahradě 2003. Je zkomprimován do formátu WMV.