cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
  poslední fotogalerie
  facebook

  Rok 2004 - Archiv novinek

  27.12.2004, VÁNOČNÍ DÁREK, Zeno
  Týká se spíše jen fanoušků ze Vsetína a okolí, ale možná přivede na únorové Folkování pod Žamboškou i diváky z větší dálky... Kdo je ten dárek? Hledejte v Kalendáři.
  19.12.2004, Vánoční Žamboška, Honza
  Děkujeme všem co přišli na FpŽ, děkujeme všem, kteří nepřišli, ale mysleli na nás a přijít chtěli. A nakonec, děkujeme i těm, kteří přijdou příště. Koncertík byl povedený, Šantre jako již tradičně výborní. A protože se do vánoc už asi neuvidíme, přejeme vám všem, abyste našli u stromečků klid, mír a lásku.
  14.12.2004, Ještě k celám a mřížím..., Honza
  Na koncertu pro vězně jsem se snažil držet jazyk za zuby a moc nerýpat. Vše se ale pokazilo po tradiční otázce ohledvá plísně. Když jsem se zeptal, zda ji mají v celách, tak to mezi nimi začalo vřít. Moje otázky na pořadatele: "Kolik máme času" jeden z vězňů kvitoval poznámkou : "V pohodě, my máme času dost" Zkrátka, bylo to skvělé publikum. Víc takových hraní!
  14.12.2004, ŽAMBOŠI VE VĚZENÍ, Zeno
  Žamboši včera odehráli koncert ve vazební věznici v Ostravě. Účast byla vyšší, než se předpokládalo. Nyní pátráme po tom, nakolik byla dobrovolná...
  23.11.2004, Současný stav anketky, Honza
  Milí návštěvníci našeho webu, k dnešnímu dni v nové anketce hlasovalo 86 virtuelních osob s vlastním názorem. Po sečtení a vyhodnocení hlasů to vypadá, že přesně polovina by si CD koupila a polovina nikoli. To pro nás samozřejmě není moc příjemné zjištění. Co bychom ale taky chtěli že. Počkáme aspoň dva roky, třeba se situace zlepší. Hlasujte prosím dál.Samozřejmě předpokládáme, že ten kdo hlasuje pro koupi několikrát, si CD také několikrát koupí...:-)
  22.11.2004, Zpátky z Madridu, Honza
  Tak jsme se vám vrátili. V hlavě a ve vzpomínkách ale stále doznívají zvuky kastanět a libozvučných španělských slov. Koncert se nám prý povedl, rozdali jsem spoustu našich žlutých neprodejných demosičů. Podařilo se nám zažít smích na druhou, neboť po průvodním slově se nejdříve chechtali češi a po překladu i španělé. Vypadá to, že humor mají obě strany podobný. Písně byly přijaty kladně, jen se Znakoplavkami měli někteří madriďané problémy. Ale po čtyřech hodinách už i ten poslední zpíval s námi...:-) Více o našem hraní v zemi toreadorů bude na webu uveřejněno časem. Adios!
  16.11.2004, No toto..., Zeno
  Novinky? Na Žamboším webu? A kdepak? Já nic nevidím... V sekci Fotogalerie? Tak na to jdu hned mrknout! :-)
  10.11.2004, Omluva za Ryby, Honza
  Omlouváme se všem našim příznivcům, kteří se chystají ve čtvrtek na koncert v pražském klubu Rybynaruby. Bohužel jsme se na poslední chvíli dozvěděli, že část našeho dua musí zůstat v práci a tak nám nezbývá, než naše účinkování odvolat. Prosíme za prominutí hlavně Hluboké nedorozumění, které nás mělo na svém koncertě hostit. Vyčesáváme si popel z vlasů a chystáme potají v jedné místní firmě malý puč. Věříme, že se HN koncert povede a že bude mít hodně posluchačů!
  03.11.2004, Nádherný koncert !, Honza
  Začalo to již v pondělí. Nutně jsem potřeboval nové struny, ovšem v hudebninách bylo beznadějně zavřeno. Dobrá tedy, vzal jsem si v úterý půl den volno, sedl po práci do auta a ... zabil startér. Mírné mdloby. Honem koupil nový, jel do hudebnin. Opět zavřeno. Mdloby. Honem pro Staňku, škrk do Olomouce, tam pokuta 700 za přestupek a upozornění příslušníků na propadlou technickou kontrolu vozidla. Mdloby jak prase. S mírně rozechvělými smysly jsme odehráli nádherný koncert s naprosto úžasným publikem. Děkujeme mu za smích i za ticho! Byli jste skvělá rekonvalescence.
  31.10.2004, Vypálená anketa, Honza
  K současné anketě mne inspiroval článek, který vyšel na www.folktime.cz s názvem Palte. Tak nějak mne donutil zamyslet se nad tím, zda vydání oficiálního CD není náhodou v dnešní době tak trošku zbytečným luxusem. Kdo ví. Anketa ukáže.
  31.10.2004, Nová píseň, Honza
  Je to tu, podzimní písňové chrlení začíná textem a melodií na čtyři doby. Jmenuje se Pochod Obratlovců a dozvíte se v ní, že zívání na veřejnosti je správné a na našich koncertech od nynějška nanejvýš žádoucí. Dále v rubrice Texty přibyly dvě starší písně, po kterých na koncertech, dle nálady občas sáhneme. Ehm. A víte o tom, že Ivo Cicvárek sbírá postele?
  03.10.2004, Maltu! Maltu!, Honza
  Tento víkend jsem prováděl test, zda lze celodenní zednické práce sloučit s večerními koncerty a pařbami. Verdikt zní: Lze, ale budeš hrát jako nosič malty. Prsty zvyklé na dvacetikilové kýble si na kila žamboších písní téměř nemohly vzpomenout. Ale, i tak to bylo příjemné omítání. Totiž hraní. Děkujeme Lucii, Ivošovi, Petře, Dušanovi, Honzovi, Frantovi a všem ostatním zedníkům. Totiž muzikantům.
  13.09.2004, Hlasování, Honza
  Jak je vidět z výsledků anketky, nezbývá než se trápit s černými kuličkami dál. Je to někdy nad samoukovy síly, zapsat co jeho hlavička vymyslela. Ale věřím, že se vše postupně podaří doplnit. Tedy díky milí hlasující, budu se dál po nocích notně nervovat a akór dovat do bezvědomí...:-) V brzké době se objeví nová vypečená anketka.
  30.08.2004, Poprvé Dračí, Honza
  Tak nám na stránky, s vypětím všech sil, doskočily další akordy. To štěstí má houpavý valčík o jedné cinknuté žínce a agitační protestsong o bezpráví, které je činěno na šupinatých saních v pohádkách pro děti. Prostě, kdo chce kam, pomozme mu tam. Ať nemám ty rýhy v prstech jenom já...:-)
  29.08.2004, Anketka + nejbližší vystoupení, georg
  Vážení přátelé Žambochů, bylo mi řečeno, že mám, vlastní klávesnicí a rád, upozornit na nový prvek stránek - Anketu. Tak tedy rád upozorňuji. Najdete ji přímo na hlavní straně. Nebojte se a hlasujte. Zároveň přibyl na hlavní straně proužek o nejbližším vystoupení. Ti z vás, kteří používají IExplorer, mohou přes tento proužek skočit přímo do sekce Kalendář.
  22.08.2004, Flóra a šampaňské, Stáňa
  S přicházejícími léty zažíváme různé životní role. Někomu se podaří svědčit na svatbě přátelům, jinému zas požehnat novorozenému. Proč to nepřiznat, já stihla obojí. Ta nejčerstvější role je sudička, totiž, chci říci KMOTŘENKA. Šťastný taťka Hamřík ukázal Flóře své novorozeně Zdeńkocédé. Přeji mu šťastné krůčky.
  22.08.2004, Náměstí Slavonic bez brýlí ?, Stáňa
  Slunce pálilo až oči bolely. Prostě den, kdy nevyjdete na ulici bez slunečních brýlí. A zrovna v ten den ztratilo dítko jedné mladé maminky ty své, které jsme kupodivu našli těsně před odjezdem! Maminko, máte je u nás, dokud se o ně nepřihlásíte. A nebojte, nikdo je "neonosí"!
  22.08.2004, Flóra a Cedry, Honza
  Tak jsem si zahráli na výstavišti v Olomouci, kde právě probíhala Flora Olomouc. Rozznakoplavkovat ty tisíce lidí v areálu bylo milé. Hned po koncertě jsme se rozprchli a mě se podařilo u jednoho stánku ulovit Cedr Himalájský. Pohrávám si s myšlenkou, pár Cedříků vysadit do smrkového lesa za naším domem. Byl by to takový žertík. Až potom půjde kolem nějaký kolega lesník, tak ho trefí šlak. Chichi...:-)
  18.08.2004, Vzpomínka na Tovačov, Honza
  Tovačovský portál, festival v podzámčí. Troška vody filtrovaná skrz listí obřích Lip. Kabanos za padesát kaček. Výborný zvuk a strhující publikum. Sehraný pořadatelský tým. Trochu smutku z nízké návštěvnosti. Hluboké nedorozumění a rozlitý čaj na podiu. A hlavně výkřiky z publika, že je Staňka nejlepší...:-)
  11.08.2004, Kajkery? Kajkery!, Honza
  Málem bych zapoměl, na open scéně v Nesovicích u Slávka Janouška nás v hlasování diváků mile porazila kapelka z Frýdku - KAJKERY. Skončili jsme druzí! Takže, ehm, není všechno Krtek co se třpytí. Kajkery začínám mít moc rád, dělají šlapavou zajímavou muziku. Nenechte si ujít!ujít!ujít!
  10.08.2004, Co nás hřeje..., Honza
  Slavonické náměstí bylo kromě báječné zmrzliny také zajímavé tím, že se k nám po odehrání písní přitočil náhodně kolemjdoucí Vláďa Merta a řekl Staňce: "To je hlas, skoro nás to sundalo z kol..." Tak jsme moc rádi. No, a tom že nás poslouchal na telčském nocturnu i Slávek Janoušek s Glenem Hansardem raději pomlčím, stejně by nikdo nevěřil...:-)
  10.08.2004, VIVAT SLAVONICE!, Zeno
  V pozdních nočních hodinách se v neděli vrátili Žamboši ze čtyřdenní šňůry, která vyvrcholila ve Slavonicích po koncertě konzumací nejbáječnějšího zmrzlinového poháru na světě. Třikrát "sláva" cukráři ze Slavonic!
  02.08.2004, Webík se lidští..., Honza
  Naše stránky začínají konečně lidsky dýchat. Autorem kreseb je vsetínský umělec, mimo jiné také písničkář, Filip Mikuš. Moc mu děkujeme za jeho čas a invenci, kterou do nás vložil. Web je prý táké sémanticky úchvatný, což říká webmáster Georg s managerem Zenem. Ve své nevědomosti souhlasím vší silou a chválím! Jen tak dál.
  26.07.2004, Zakleté Pulčíny, Honza
  Je to zvláštní, loni jsem si uprostředka koncertu na Amfolkfestu zlomil nehet a na konci mi praskla struna D. Letos mi zase praskla struna D. Tak nevím, asi záhada Pulčwitch. Jinač, po sobotním hraní jsme prožili příjemnou neděli. Obklopeni Šantré, dobyli jsme místní orchidejovou louku Ježůvku, kde Staňku atakoval nepřátelský šicí stroj ve formě vosy v ponožce. Ze Staňky se tak stala na chvilku natýkavka a v pondělí si nesla do práce ledy ve fusekli. To asi doznívá začarovaný Amfolkfest...
  19.07.2004, Maria Hoffman !!!, Honza
  Na Vsetíně za nemocného Marcela Kříže zaskočila na poslední chvíli šestnáctiletá klavíristka a zpěvačka Maria Hoffman. Je hezké znát se s někým, kdo vlastní takový HLAS. Nevěřil jsem svým uším a očím. Jedny říkaly, že je na pódiu černoška a ty druhé zas, že je tam běloška. Písně, ač v angličtině, naprosto dokonale procítěné. Bylo docela těžké zpívat po někom takovém...:-) A tak jsme raději šeptali. Věřím, že o Marušce ještě mnohé uslyšíme!
  06.07.2004, ZAHRADA..., Honza
  Celý amfiteátr včetně Juppa řval společně refrén Znakoplavek pozpátku, na scéně u kapličky jsme hráli s publikem malou večerníčkovou válku, na radnické scéně zlikvidovala smršť písničkářské klání o Krtečky a já poprvé viděl, jak se vylívá voda z odposlechů. Někteří písničkáři začínají šířit myšlenku, že tu průtrž mračen domluvili nahoře Žamboši z krtčích důvodů...:-) Nezbývá než souhlasit.
  29.06.2004, Akordy..., Honza
  V rubrice "texty" se objevily další akordové značky a noty na tři žamboší písně. Hádejte na jaké...Malá nápověda pomocí věty: Hledání loutkáře na lovu sochy. PS: Slyšel jsem, že se kdesi hráli Tři psi u ohně. Já věděl, že to k něčemu bude...
  28.06.2004, Zaříkávání pramene, Zeno
  V sekci TEXTY PÍSNÍ přibyla báseň Donáta Šajnera Zaříkávání pramene, kterou Honza zhudebnil. Je to zároveň tatáž píseň, jejíž interpretaci bez hostující Petry Klementové si po Plumlovském dýchánku už nikdo nedovede představit.
  28.06.2004, A safra..., Honza
  Na Plumlovském dýchánku si s námi zahrála neobyčejná flétnistka Petra Klementová z OKA Ivoše Cicvárka. Bez sebemenšího zaváháni si vyšila vyhrávku v C#mol. Tož, to se to Ivošovi hraje, s takovýmadle očima...:-) Ivo po koncertě zlehka utrousil něco o faktuře za flétné, tak mám trošku strach, jestli nás to nezničí. Ale, chápu. Pomsta za papouška Iva v Plísničce...:-)
  25.06.2004, Konečně !, Honza
  V diskuzi pod reporáží o festivalu Za vodou na www.folktime.cz od Dušana Trličíka jsem nalezl negativní ohlas na náš Zá vodnický koncert v Děhylově. Cituji : "K Žambochům a Ivo Cicvárkovi bych se nechtěl vyjadřovat. Můj šálek kávy to rozhodně není a nechci ubližovat. Ostatně své posluchače si tam určitě našli." Juch! Konečně se někdo nebál vyjádřit i to, že se mu něco nelíbilo...
  01.06.2004, Tak co mi pustíš?, Honza
  V červnovém časopise Folk&Country si můžete přečíst o jisté žamboší posedlosti lichými rytmy. Na návštěvě u nás doma byl Jiří moravský Brabec. A pouštělo se mu ledasco...:-)
  19.05.2004, Kuřim? Kuřim!, Zeno
  Žamboši v sobotu 22. května přijmou roli hostů na finále písničkářského konkurzu Zahrady - známé a pověstné Kuřimské zahrádce písničkářů. Hostitelem bude Jiří moravský Brabec a Žamboši si toto setkání vychutnají poprvé "nesoutěžně". Kdo by to byl ještě před rokem řekl... :-)
  03.05.2004, Co nového u Žambochů?, Honza
  Absolvovali jsem několik příjemných koncertů, vsetínské publikum oslnil v našich pravidelných pořadech svým humorem Michal Knébl - rozverný stařík s houslemi a harmoničkou. Dále jsme byli poctěni obrovskou návštěvou jistého publicisty z Kuřimi, jenž s námi mile rozmlouval a nechtěl pít víno. Mrkněte se do FC v červnu, možná na něco narazíte...:-) Ale hlavně, už i na Valašsko konečně dorazilo Jero, které se asi zdrželo někde v Řeži u Prahy a nyní nutí všechny stromy do zpěvu. Juch!
  17.04.2004, Sbírka sezení rozšířena, Honza
  Tak nám to roste. Právě k nám dorazila ohroná novina. Do sbírky sezení na židlí před, nebo po slavné osobnosti se nám pravděpodobně dostane v červnu na festivalu Za vodou, po takových jménech jako jsou Štěpán Rak, František Nedvěd, či Karel Plíhal i sezení jménem Jan Nedvěd. Hurá! Máme sérku!
  27.03.2004, Disneyband zaskakující, Zeno
  Včera hráli Žamboši ve Vsetíně s Žofií Kabelkovou, dnes v Rožnově s Pepou Streichlem. Publikum příštího Folkování pod Žamboškou mělo přivítat českobudějovickou kapelu Bonsai č.3, ale protože ta ve čtvrtek dočasně ukončila svou koncertní činnost, přijede v dubnu zaskočit liberecký Disneyband. Nebuďte z toho zaskočeni, bude to i tak pěkný koncertík!
  11.03.2004, Koncert v divadle Akcent, Honza
  Nezbývá než politovat všechny, kteří se neobjevili na pražském koncertu v divadle Akcent, který pořádala Martina Trchová. Tam se vám ale děly věci. Mimo jiné tam Petr Sedláček vystoupil v sukni - v tzv. "Smíchovském kroji", na pódiu bylo možno shlédnout výstavku spodního prádla, naše Plísnička burácela sálem ve třech jazycích a mohli jste se dozvědět, proč sbírá Martina Trchová ohryzky. Dalšími hosty v Akcentu bude zničující duo Disneyband. Těšte se a přiďte!
  18.02.2004, Další lichotinka, Honza
  Jak je uvedeno níže, nová písnička je na světě. Je to vážné, až (jak by pravil Ivo Cicvárek) existenciální dílo. Tentokráte na křídlech múz přiletěl rytmus 11/8. Jestli to tak půjde dál, šance na zlidovění Žamboších písní budou mizivé. Leda snad, že by během dlouhodobého působení na posluchače došlo nějakém zvratu. Konec polek. Konec valčíků. Lichá éra začíná. Buďte u toho!
  17.02.2004, Nový text, Zeno
  Mezi písně přibyl text s názvem "1440 minut vzteku". Schválně, kdo se na něj podívá první? :-)
  13.02.2004, Akordy, georg
  Vážení přátelé Žambochů, konečně bylo do sekce Texty písní zařazeno i pár akordů. Pokud se u názvu písně objeví ikonka akordu, stačí na ni kliknout a zobrazí se akordy písně v celé své kráse :-) Zatím jsou v testovacím provozu, a proto ocením každou připomínku akordů se týkající.
  25.01.2004, Cimbál pod Žamboškou, Honza
  Lednové Žambošení pod Žamboškou bylo ve znamení mnohapočetné kapely Šimon band. Zajímavé nástrojové obsazení, cimbál, violončelo, saxofon, klarinet (nejen) a zajímavé písně hlavního protagonisty mě ujistily v myšlence, že se o téhle kapele jistě brzy bude mluvit. Rozhodně si ji nenechte ujít!