cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

Rok 2008 - Archiv novinek

21.12.2008, Co je nového?, Honza
Odehráli jsme dva poslední koncerty v letošním roce a máme za sebou první čtyři dny nahrávání nové desky ve studiu "V" ve Zlíně. Těšte se. My se taky těšíme. Přejeme vám ničím nerušené svátky, přežijte novoroční oslavy ve zdraví a hlavně u toho všeho nezapomeňte poslouchat nějakou dobrou muzičenku. H+S+J
07.11.2008, Jak to dopadlo?, Honza
Tak, právě jsme dojeli, osprchovali se a šli zas do svých zaměstnání. Ještě než ale začneme tvořit hodnoty, rádi bychom vám poděkovali za vaši podporu. Vaše SMSky nás dostaly na krásné třetí místo. Děkujeme !!!
03.11.2008, Finálové hlasování, Honza
Tak naši milí, ve čtvrtek se rozjedeme po práci do Prahy, abychom zahráli jednu písničku na finálovém večeru soutěže Česko hledá písničku v divadle Semafor. Ještě nikdy jsme kvůli jedné písničce tak zběsile necestovali. SMS hlasování začalo v pondělí a končí ve čtvrtek v 18:30 večer. Finalisté odehrají své písně a nakonec se dovědí jak dopadli. Rádi bychom skončili aspoň v první pětce. Teda, výhra by byla taky fajn, ale iluzemi netrpíme. Pro naše nenapravitelné milionáře, kteří nás podporují rekapituli, že naše písnička má číslo 11. SMS ve tvaru CHP 11 se posílá na 9000606. Cena 1 SMS je 6 kč. Počet SMS z jednoho telefonu není omezen. Hlasování končí ve čtvrtek 6.11. v 19:00. Finálové klipy k poslechu i dívání najdete TADY. Díky za podporu!
16.10.2008, Postup do finále !!!, Honza
Díky vašim rychlým palcům jsme postoupili s Tobě do finále soutěže Česko hledá písničku. Kritiky našeho vystoupení v Semaforu jsou pozitivní i negativní a jsem moc rád, že tomu tak je. Kdyby to bylo jen jednostranné, byl bych z toho v řiti. Finálový večer se koná ve čtvrtek 6.11. opět v divadle Semafor. Děkuji za nás tři všem SMSkářům a těšíme se na vás na nějakém z našich koncertů. Internetová šů pokračuje!
11.10.2008, Česko hledá písničku, Honza
Vyhledávací soutěž Česko hledá písničku probíhá v těchto dnech na prknech divadla SEMAFOR. Zúčastnili jsme se a jak naše hraní dopadlo, můžete najít v krátké reportáži na BANDZONE . Nebudu vás napínat, postoupili jsme do SMS boje o postup do finále. Hlasování začíná v pondělí 13.10. od 19:00 a trvá přesně 48 hodin. Klipy soutěžících písniček najdete v pondělí na WEBU soutěže. Děj sa vůla Matějova, SMS bitva začíná...:-)
29.09.2008, Host do domu, Bůh do domu!, Stáňa
Ale kolik národa se může sejít v Hostětíně? Kdo byl na Jablečných slavnostech v neděli 28.9.2008, ví své: Pastva pro oko, břuch, tělo i sluch. Každý si přišel na své, capart i dospělák a já nebudu chodit kolem horkého moštu, jablka zbožňuju (i ta rajská), takže mě tu příští rok opět uvidíte.
29.09.2008, Vandrkára dorazila Na Jižní, Stáňa
O tom, že se dá trampská píseň zahrát a zazpívat všude, nás přesvědčila trampská kapela Špunt. Jejich Vandrkára nás vyklopila 19. 9. 2008 v 19:00 hod. v hotelu Na Jižní. Záhy se také ukázalo, že Špunti jsou schopni nejen pobavit ale i slušně nazvučit a vůbec přistupovat ke svým osadníkům vlídně! Příjemnou atmosféru umně podpořila hostující kapela 4 Zdi. To vše za třpytu diskotékové kuličky divoce rotující u stropu. (Poněvadž nám bylo zakázáno rozdělat na parketu živý oheň. Ale nezoufejte, třebas to klapne příště...). Špuntu přejeme další úspěšné hudební počiny!
16.09.2008, 6. 9. 2008 Sluňákov ve znamení očekávání..., Stana
...kdy přijde kouzelník, organizátor, diváci, posluchači a odejde hlad, únava, žízeň, klesne teplota... Den vyzýval k rodinnému výletu a tak vás, několik spřízněných, přišlo a jsme tomu rádi, protože o zvuk se staral šéfkuchař Dušan, ingredience sypal Juří, kořenil Jan, ředila Stáňa a vy jste ochutnávali a ochutnávali až do úplného vyjedení hrnce. Poslední mls pak patřil dítkám zvídavým, která přišla opisovat recepturu. Pozdravujeme všechny jedlíky ze Sluňákova!
08.09.2008, Přímé vysílání na vlnách ČR Brno, Stana
I stalo se a přišla nabídka živého povídání s možností živého hraní páru našich písní. Za normální bychom celkem nedávno považovali vlastní představu o vlastním nervovém vypětí v úvodu vysílání. A ejhle, vše je jinak. Díky kolektivu brněnského rozhlasu a především paní Dufkové nebyl nikdo ze Žambochů roztetelený, světe, div se! Čas uletěl a my fungovali stále ve vnitřní pohodě, v příjemném prostředí. Děkujeme a přejeme spokojené posluchačstvo nejen brněnské!
08.09.2008, Šimpanzi se umí modlit!, Stana
Proč? Nepršelo! Hraní probíhalo v poklidu a robátka ve věku od jednoho a půl roku se někdy až nebezpečně vratce pohupávala do písní všech účinkujících.(Vždyť i mě se chtělo!) Zkrátka jeden velmi příjemný den.
08.09.2008, Kdo je ze Vsetína a byl v knihovně, ví to!, Stana
28.8.2008 milé datum pro milá překvapení. Škoda, že knihovna není nafukovací, abyste se tam vešli všichni. Oč jste přišli? O živé zpívání Františka Segrada, kterému to ladilo a slušelo, o vyzrazení výrobního tajemství, že kdo nebydlel v č.p. 94, není dnes ulepen polibky múz, o svědectví probačního hudebního Janova nástroje, o neřízené zapojení přítomných posluchačů do hry a pak také mimo jiné o příjemnou pohodu, které není nikdy dost. Inu, není nutno býti knihomolem, knihovny jsou tu i pro všechna zvídavá ušiska!
08.09.2008, Napajela aneb Do třetice trochu deště..., Stana
...nevěříte? Těrchová, Jiřice u Benátek n.J. a nyní Napajedla. Společným jmenovatelem je stěhování národů do náhradních prostor. Nikde však nechybí pochopení a vlídné slovo. Pořadatelé zkoušeni rozmary počasí prošli na výbornou. Zvláště v prvních dvou jmenovaných případech nešlo o kýble vody ale cisterny a celé tankery. Děkujeme všem za výdrž a nadšení. Napajedlům díky za šum andělských ochranných křidélek.(Nebo kopýtek?)
18.08.2008, Woodrain 2008, Honza
Vždycky když někam jedu hrát, tak se těším, i když vím, že bych to raději neměl dělat. Když se člověk těší moc, dopadne to blbě. Něco sa posere. Tentokrát to bylo počasí. Proudy vody zahnaly celý festival do obecního sálu v Jiřicích. Bylo teplo a sucho, ale jakmile mne začali Juří se Staňkou svými nástroji bičovat k totálnímu výkonu, začalo ze mne krápat a nepřestalo, až s posledním tónem poslední písně. Díky všem za to, že bylo pro koho se potit. Na našem bandzoním profilu najdete dalších pár slov k festu Woodfolk 2008.
13.08.2008, 14 dní po..., Honza
HLEDEJTE ZDE
03.08.2008, Svatba v Telči, Honza
Tak jsme se vzali. Vše proběhlo tak, jak jsme si představovali, nevěsta byla neodolatelná, ženich sličný. Rodino a přátelé, byli jste naprosto skvělí a moc vám všem děkujeme, že jste stáli při nás. Rád bych poděkoval Epydemykům za nezapomenutelné hudební kulisy při obřadu, děkuji všem, kteří se přijeli ze Vsetína na otočku jen podívat, děkuji Šternberákům za delikatesní koláčky a děkuji návštěvníkům koncertu na nocturnu v Telči za vytvoření atmošky jak sviňa. Staňka dokonce řekla něco o tom, že by se mohla klidně vdávat každý den...:-) To je změna! Juch!
16.07.2008, 14 dní před..., Zeno
HLEDEJTE ZDE
14.07.2008, Omluva za Růži v Jindřichově Hradci, Honza
Žamboši se tolik těšili, že si zahrají v Muzeu až se z toho rozvazbila scéna. Co už, stane se. Když se člověk moc těší, dopadne to blbě. Nehledáme žádné viníky, prostě se to jen nepovedlo. Jak z naší strany, tak i ze strany mistra zvuku. S každou další písní se vše zlepšovalo. Nevím jak byly spokojeny ostatní kapely se zvukem na Muzeu, my měli prostě problém na začátku a bubeník se neudržel. Pod tíhou chtění hrát mu ruply nervy. Nic víc, nic míň. Panu zvukaři se za nás veřejně omlouvám. Divákům a organizátorům taktéž.
06.07.2008, Zahrada 2008, Honza
Tak jsme doma. Díky všem za přízeň a chuť poslouchat. Oboje bylo na Zámku přímo hmatatelné. Tříhodinová šú Textové dílny Slávka Janouška byla výborná. A těch našich pět písniček v recitálku druhý den? Za třicet minut jsem byl propocený durch a na večeři mě málem nesli. Díky moc za možnost vysršet se!
07.06.2008, Třetí kytarový šuplík, Honza
Dneska jsem dokončil výběr umělců do třetího kytarového šupliku a myslím si, že společnost kytarových Mistrů v něm je nanejvýš delikatesní. Takže dobrou chuť přeji. Dále, již brzy nahradím anketu o radaru nějakou jinou, bez prdů i Brdů. Ten téměř nerozhodný počet hlasů mne trošku škrábe rampouchem po zádech. Příští hlasování bude o něčem užitečnějším, slibuju.
06.06.2008, Červen měsíc klidu, Honza
Možná jste si všimli, že v červnu moc nehrajeme. Ano, je to tak. Měsíc červen jsme věnovali novým písničkám, tedy hlavně já bych rád dodělal všechny čtyři nové hity. A taky chystáme malinké překvápko, jehož příprava vyžaduje trochu času. Tak nám prosím zachovejte přízeň a na Zahradě ahoj!
12.05.2008, Cesta jinam..., Honza
Prolistovali jsme si pořádně Rock&Pop a po shlédnutí fotek u nás dochází k radikálnímu řezu. Jak jinak se dostat s naší muzikou na nefolkové festivaly? Vyberu namátkou... třeba... Master of Rock? Proměna Image! To je ta cesta! Na našem profilu na Bandzone můžete vidět, kam mimochodem také kráčíme. :-)
12.05.2008, Mračení, Honza
Příjemný koncert na tvrzi Mrač proběhl za všeobecného veselí. Juří exceloval s písečnými efekty a já se díval do lidí a viděl, že někteří poslouchají naše písničky vší silou. Díky všem, které jsme zajímali a kteří nás vrátili dvakrát na podium. Takový festival lze bezproblémů závidět.
02.05.2008, Ranní Olomouc, Honza
Začali jsme hrát v 9:00 na nádherném náměstí v Olomouci a opět naprosto skvělý zvuk Franty Petříka. Člověk se na podiu cítí naprosto úžasně. Balzám! Děkujeme všem třiceti věrným, kteří nás neopustili ani v tak vražedně ranní hodinu a v dešti nám dávali najevo, že nehrajeme marně. A příště ale už opravdu v lepší čas. Milí pořadatelé, na kolenou vás prosíme, jsme dobří! Nemusíte se bát!
23.04.2008, Blues sklep, Honza
Tak už zase makám v práci, po dvou hodinách spánku se cítím jak zombie. Když po mě někdo něco chce, tak ho kousnu. Dálnice byla prázdná, dorazili jsme dom ve 4:45. Miluju muziku a tyhle Prahy na otočku jsou skvělou příležitostí jak svou lásku dokázat. Hraní bylo pro mne energetické, lidé v publiku skvělí. Díky všem za pomoc při zvučení. Díky že jste přišli a naplnili Blues sklep až po okraj. Má krev z palce netekla nadarmo!
13.04.2008, Koncert na Proglasu v archivu, Honza
Naše hraní v pořadu: "Jak se vám líbí..." Milana Tesaře lze najít v archivu rádia Proglas. Snažili jsme se tam zahrát a nahrát všechny nové písničky. Tak kdo má chuť, může ochutnat archivní Žambochy s akordeonovou vůní.
09.04.2008, Nová videa na YouTube, Honza
Letošní žánroví Andělé létali na Kavčích horách kolem půlnoci a měli jsme tu možnost, zaslechnout šelestění jejich křídel, byli jsme u toho. Samozřejmě vím, že jste všichni noční pozorovatelé ČT2 a že jste si tu událost uniknout nenechali, nicméně, pro ty z vás, co spali jako míliusové, je zde YouTube. Můžete se mrknout na Odkolébavku s Jurovým zakončením „…dobro došli“ a starší lichý hit Hledání Loutkáře , který obsahuje slogan, podle nějž se jmenuje naše první deska. Obě písně jsou nově podepřeny akordeonem. Přiznám se, že nechápu, jak jsme mohli hrát bez něj.
30.03.2008, Noc s Andělem, Honza
Zahráli jsme dvě písničky v přímém přenosu Noci s Andělem, ve kterém se předávaly žánrové ceny Anděl za alba vydaná v roce 2007. Byla to záležitost příjemná, plná pohody a klidu, no však nás znáte, my se přeci vůbec před hraními nenervujeme. Jakožto lonští držitelé jsme měli tu čest předat dalšího folkového cherubína do rukou Jardy Svobody, který řídí Traband. Gratulujeme! A protože se vše dělo kolem půlnoci, tak se chci zeptat, díval se na to vůbec někdo?...
25.03.2008, Vyhodnocení kytarové ankety, Honza
Ahoj všem, tu Jan. Díky minulému hlasování jsem zjistil, že patřím mezi nejméně početnou skupinu kytaristů, kteří hrají zkamenělými bříšky prstů a palcovým prstýnkem. Tak jsem rád. Díky za vaše hlasy. Sláva Emmanuellovcům!
10.03.2008, Nové písně v televizi, Honza
Kdo propásl naše živé hraní v Dobrém ránu, může si poslechnout dvě nové písničky na YouTube. Hráli jsme v telce Dřevorubeckou - pomalý valčík o horách a ještě V koncích - rychlé rubato inspirované jedním z mnoha strachů. Některým z vás se bude možná zdát Staňka nějaká divná. Ano, je to tak, dlachmí akordeon. A užívá si to.
14.02.2008, Změna termínu hraní na ČT1, Honza
Dobré ráno,dobrý večer, Dobré ráno přesunuto na další den, tedy 26.2. Tak kdybyste někdo chtěl vstávat tak brzy kvůli nám o den dřív, klidně spěte. Co nového u nás? Druhý den se dlachmím s půjčenou akustickou barytonovou kytarou a mohu konstatovat, je to živý tvor. Akustický medvěd mezi kytarami. Nový nápěv vznikl okamžitě, na text si ale musí počkat, jsou zde jiné nedokončené záležitosti. Nových písní bude v létě přehršel. Doufám, že nikdo z vás nezná přesnou definici přehršle. Kolik to tak zhruba je. Ať nemusím začít psát každý den jeden text. To bych opravdu nezvlád. Ze Vsetína všecky zdraví a přehršel pozdravů posílá...
04.02.2008, Novinky z Prahy, Honza
V pátek jsme byli hosté Arnošta Frauenberga v kavárně Carpediem a musím říct, že to byl průlomový koncert. Kromě toho, že zazněly dva nové songy a Staňka do nich tvořila na kost ohlodanou přesnou akordeonovou mlhu, Juří rozšířil svou percusní sadu o prasklý pidičinýlek z Turkmenistánu. Tleskalo se kytaristům z Žambochů za jejich předehry a v publiku seděli skoro samí muzikanti. Na základě získaných zkušeností s jinými kapelami jsme zjistili, že řízky pro ty, co si přijdou muziku poslechnout, mají něco do sebe. Takže teď už budeme vždycky pro naše publikum vozit na koncerty domácí klobásy a slivovičku. Mám trochu strach z větších akcí, ale co. Posluchače je potřeba získat na svou stranu...:-) Dobře nám bylo. Díky!
07.01.2008, Poslední šutříky do mozaiky VT2007, Honza
Kompletní obsáhlou zprávu o turné, doplněnou o náhledy na věc od Arnošta a Dušana naleznete ZDE. No a koncertní letošek začneme v Praze v kavárně CARPEDIEM. Přijdete? Máme pro vás překvápka…:-)
04.01.2008, Ještě ohledvá VT 2007, Honza
Právě jsme schovali do Šuplíku naše pocity, zážitky a myšlenky z Valašského Turné 2007, které jsme v listopadu odehráli, tak koho to zajímá, může se na našich utrpeních a radostích pásť. A ještě, v Kalendáři to vypadá, že nemáme žádný koncert v roce 2008. Nebojte se, už teď jich je domluvených mnoho. Začínáme hrát v únoru, takže aktualizace termínů bude brzy. Okřívajte v novém roce s osmičkou na konci! H+S+J