cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

2020 - Rok epidemie...

Jó plány! Ještě v únoru 2020, kdy Jan objížděl sólo s Wolf lost in the poem sever republiky a na malém turné s Romanem Hampacherem si rýsoval první rok na volné noze, by nás v kapele nikoho ani ve snu nenapadlo, co se bude dít. A kdyby nám o tom někdo vyprávěl předem, nevěřili bychom.

12.března jsme to s plně naloženou vypůjčenou dodávkou někde za Slušovicemi otočili zpátky domů. Koncert v Brně bylo nutno zrušit a začal nouzový stav. Jaro bylo asi nejtěžší. O epidemii covidu-19 se toho tehdy moc nevědělo, všude byl cítit strach. V kalendáři nám začaly odpadat všechny koncerty. Jarní jsme přesouvali na podzim, léto bylo nejisté. Divná doba a pro muzikanta, který právě započal profesionální dráhu, vzdal se všech zaměstnaneckých výhod, dosti frustrující. Janovi odpadla domluvená hraní Wolfa v knihovnách, nejistota výhledu, nejistota budoucího vývoje byla na palici. Chodil tehdy ven a jaro přežil v kopcích nad městem.

Spousta muzikantů utekla do virtuálna a začala jako divá streamovat své koncerty. My jsme udělali jen pár kytarových instruktáží, jak se hrajou songy Svoboda a Louvre a pak nás to přestalo bavit. Potřebovali jsme s vámi sdílet naživo společné koncertní zážitky a doufali, že epidemie pomine.

Krásný nádech jsme zažili v létě, kdy restrikce na chvíli polevily a tak jsme si pár koncertů mohli opravdu užít. Poslední dvě hraní byla na začátku října a pak zase spadla klec. Přesunutá hraní z jara na podzim 2020 se opět přesunula na jaro 2021. Spoustu pořadatelů to vzhledem k nejistotě zabalilo. Pro kulturní sektor a nejen pro něj, zničující a devastující časy.

Ale! V Kaštanu v Praze to bylo vážně nádherný a prohlásili jsme si to tam za naši domovskou scénu. Nebo ten krásný koncert U Arnošta ve Frýdku-Místku ještě v únoru! Z festivalů, které jme stihli a bylo tam hezky, stojí rozhodně za zmínku Prázdniny v Telči, nebo moc krásný Isarafest. Jan si to užil v Banátu, tedy v Račím údolí, kam se v zoufalství pořadatele na poslední chvíli přesunuli. Ježišmarjá! A Jimramov! Ah tam to bylo naprosto naprosto boží! Taky jsme se vydali v dodávce na jednu krásnou svatbu až do Českého Krumlova, projeli úzkou uličkou, kde zrcátka měla na každé straně tak dva cenťáky a odehráli na břehu Vltavy epochální koncert. Jo. Nebylo jen zle a smutno!

No a plány? Jan prohlašuje, že bude nová deska. Na Retreat.cz napsal sedm textů a v únoru 2021 bychom rádi do Véčka ve Zlíně, roztočit ji. Prý bude plná světla. Tak uvidíme!

H+S+J