cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

2019 - Rok Anděla III...

S novou deskou Louvre jsme zažívali v roce 2019 samé radosti. V březnu jsme v přímém přenosu ČT převzali ve Fóru Karlín v Praze třetího Anděla v historii kapely. Předával nám ho Jan Spálený a bylo to moc milé. Jeli jsme do Prahy vlakem, takže i nějaký alkohol koloval v žilách, užili jsme si po čase záři reflektorů a chvilkovou pozornost médií. Louvre se také stalo albem roku v anketě rádia Proglas. Jsou to pro nás veliké bonusy na naší muzikantské cestě a děkujeme za ně! Třetího Anděla má v opatrování Juří , pravidelně z něj utírá prach a leští bronzový perutě.

Louvre jsme pokřtili během koncertní šňůry a zahráli si moc hezké koncerty. Nejkrásnější to asi bylo doma na Vsetíně, v divadle Gong v Praze nám to naopak moc nesedlo. Kvůli Janově marodění jsme museli pár koncertů odvolat a najít náhradní termíny. Na pódiu se s námi během křtících šú počali objevovat "mlaďoši" posila na basu Radim Šenkeřík a zpěvačka Terezie Vaňková. K tomuto rozšíření vedlo rozhodnutí Staňky, vzít si kapelní prázdniny a tři měsíce nehrát, odpočívat a tvořit. Duben, květen a červen tak mohli diváci slyšet a vidět kapelu Žamboši v netradiční sestavě a prý to bylo hezký!

K významnostem tohoto roku určitě patří zorganizování benefice pro vyhořelou rodinu Koudelových. Jan si vyzkoušel roli pořadatele venkovní jednodenní akce a bez vstřícnosti různých institucí a soukromých subjektů, by se nejspíše zbláznil. Akce byla úspěšná, vybralo se cca 70.000 Kč a i když byl ten den deštivý a byla zima, solidarita všechny hřála jako zázračnej plamínek. 

Koncertovali jsme od května do září opravdu hodně, o volných víkendech jsme si mohli nechat zdát. Mnoho hraní bylo krásných! Například Folkové chvojení, lesní amfiteátr nás vždycky očaruje. Amfolkfest na Pulčíně byl skvělý! Nebo návrat do Telče na Prázdniny, Ekojarmark v Olomouci, Vandrobraní ve Vladislavi, Maraton hudby v Brně, Špekáček v Hlinsku, Kulturní léto v Litomyšli, Mohelnický dostavník, Muzika v Hrádku a řada dalších festivalů.

Na podzim jsme pořídili do kapely nový bedny a hrajou jak ďas! Vyzkoušeli jsme si, že do octávie Sněhurky už je nenarvem, takže nezbývá než sehnat na somozvučné akce dodávku. Vůbec, slušná dodávka je výhledově kapelní sen. Jo a Juří si kúpil k bicím pad, takže pouští do písniček různé zvuky a má konečně taky svoji "krabičku"

Na závěr roku se nám poštěstilo odehrát dva live koncerty. Jeden půl na půl se Zuzanou Homolovou pro rádio Devín na Slovensku a druhý pro televizi NOE v pořadu Cvrlikání. Jsou to vždycky svátky adrenalinu, ale dopadlo to vcelku dobře. Slovenský rozhlas jsme si celej prošmejdili a viděli v něm zákoutí, ve kterých se zastavil čas. V televizi NOE je Jan jako doma, televizáci byli milí a na atmosféře je to znát. Díky! Záznam ke shlédnutí TADY.

Ještě je třeba zmínit, že se Jan v tomto roce rozhodl po jednadvaceti letech odejít z práce na volnou nohu. Napsal k tomu: Je to zvláštní pocit! Beru v práci za kliku a uvědomuju si, že je to dnes naposledy. Dlouhých 21 let v lesnickým oboru. To je kus života! Bylo mi ve firmě dobře, fajn lidi kolem, zdravý jádro a dobrej šéf. Děkuju! Můj nynější plán? Opřít se o muziku. Posunovat se dál. Kdysi na mne jeden mistr na dřevorubeckým učňáku nasranej řval po mé mírné kolizi se stromem do kabiny lakatoše… Vystupte si Žambochu ze stroje a běžte brnkat na tu vaši kytáru, to vám de! Dyť vy byste snad utrh i to vocelový lano! Tak jo, vystupuju ze stroje a du brnkat. Držte palce!❤

H+S+J