cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

2018 - Rok Louvre...

Zimní měsíce leden a únor jsou vždycky obdobím, kdy se hraje míň, nebo vůbec. My jsme v únoru roztočili základy nové desky a rozhodli se ji nazvat Louvre. Základy ve studiu V ve zlíně nahráli s Janem Petr Vavřík a Marcel Gabriel.

V březnu jel do Prahy Jan pln očekávání na předávání cen Anděl, jeho sólová deska Wolf lost in the poem měla totiž nominaci za folk. Anděl ale slítl k Beránkům a vlkům, takže prdlajs. Stáňa byla ráda, neboť se nechala slyšet, že za takový nahrávky by se měli udělovat čerti. A Jura byl taky rád, neboť by s Janem prý už nebylo k vydržení. Každopádně s těmito temnými a emocionálně náročnými songy Jan v tomto roce hodně koncertoval a dělalo mu to radost. A nominace za CD, který si člověk natočí sám v garáži je opravdu potěšující. Dokonce letěl hrát do Českého centra do Sofie v Bulharsku, odehrál mimo jiné sólo koncerty v JazzDocku v Praze, v Bajkazylu v Brně nebo v Rumunském Banátu. Jo, na Dnech poezie v Tišnově to bylo taky nádherné! Díky za tu krásu!

Začali jsme hrát na koncertech nový song V zahradě a Stáňa v něm září na příčnou flétnu, hnanou, jak jinak, krzeva krabičku. Začíná to být mezi ní a Janem na krabičky téměř vyrovnaný souboj.

Rozhodli jsme se, že i v tomto roce jedem do Banátu. Tentokrát ale dostal Jura sračku pro změnu už v den odjezdu, a Stáňa taky odpadla, takže v Rumunsku odehráli Žamboši ve velmi alternativní sestavě. Na basu Radim Šenkeřík a na bicí Leoš Kropáček.

Za zmínku stojí rozhodně koncert v Telči, kam jsme se vrátili po devíti letech, no a namátkou, taky v Tančírně v Rychlebkách, Vlčkovicefestu, Folkovkách v Náměšti, nebo na rozhledně v Jeseníkách to bylo moc hezký. (i když ve Vlčkovicích v šapitó nebyl dobrý zvuk)

Koncem léta a na podzim jsme dodělávali nové CD, dotáčky probíhaly různě, Jan proměnil obývák v nahrávací studio, Petr Uvira posílal nádherný kytary, v listopadu se ve Véčku ve Zlíně míchalo a 14.12.2018 Jan vyrazil autem pro tisícovku desek do Fermaty. Finiš byl překotný, stihnout mít CD pod stromečkem bylo fakt náročné a příště už víme, co ohledvá času nepodceňovat.

H+S+J