cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

2017 - Rok Marie...

Ani ve snu by nás nenapadlo, že si Janovu maminku Marii tento rok v květnu povolá Pánbů k sobě. Pomáhala nám celé ty roky co hrajeme, sledovala všechny naše výhry i prohry, naučila se na důchodě skvěle s počítačem a zadávala termíny našich koncertů na všechna možná i nemožná místa po internetu. Byla neviditelnou součástí kapely a je nám po ní moc smutno. Velmi smutné jaro to bylo letos. Vlastně celý rok 2017. R.I.P.

Co se týká zaznamenaných záležitostí, vyorali jsme folkovou brázdu v rámci Folk factory na čt art a záznam live koncertu nám udělal obrovskou radost. Nikdy jsme neměli krásnější, pravdivější video se skvělým zvukem. Najdete ho na youtube. Televizáci byli na nás milí, trpělivě snášeli naši nervozitu a chválili nás tak, že jsme zapomněli na všechny chyby a cítili se býti opravdovými umělci v televizi. Děkujeme Ivovi Cicvárkovi, že nás do tv v rámci dramaturgie protlačil.

Jan vydal u labelu TRANZISTOR 21.3.2017 na den poezie své druhé sólové album pod pseudonymem Wolf lost in the poem a nazval ho Nepřipoutaný. Je na něm deset songů, které věnoval světovým básnířkám a žánrově se CD pohybuje nejspíše mezi folkem a alternativou. Natočil k němu také zimní klip a ten je prý vážně moc pěkný. Občas sólo s těmito písněmi vyjel i sám hrát, jen s krabičkami a samply... Ohlasy na tyto emocemi nabyté koncerty jsou výborné, za zmínku stojí třeba narvaná kaple v Jindřichově Hradci, Banát, nebo Boskovice a festival pro židovskou čtvrť.

Na přelomu listopadu a prosince zmizel Jan do hor a na jednom skvělém místě Retreat.cz napsal asi sedm nových písní, takže v kapele začínáme mít kontury čtvrté řadové desky mnohem konkrétněji načrtnuty. Točit by se mělo začít v únoru či březnu 2018. Stáňa hraje od ledna na příčnou flétnu, takže koncertní premiéra v příštím roce!

A koncertování letos? Propojili jsme se třeba s Janou Vébrovou. Moc hezky bylo také v Café v lese v Praze, v Račím údolí, v amfíku v Dolní Lomné, na Mohelničáku... Dokonce jsme jeli do Banátu. Tedy Jan... Neboť Staňka a Jura byli nakonec „indisponováni“ a o tom napsal Jan příběh, který najdete TADY a stojí rozhodně za přečtení...:-)

H+S+J