cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

2016 - Rok in-earů...

Proč věnovat celý rok sluchátkům v uších? Inu, začali jsme v březnu 2016 jezdit na koncerty s vlastními in-ear odposlechy a je to báječná věc. Staňka se konečně slyší a nevazbí o monitor před ní, Juří používá při koncertování sluchátka Koss porta pro a také si lebedí, neb má dostatek basů a slyší kytaru i samply jedna báseň. Konečně jsme to zkrátka ohledvá zvuku na pódiu našli a se zvukaři to většinou koulíme bez větších problémů. Jan nakonec sluchátka nepoužívá, ale má je v záloze.

Jezdili jsme v tomto roce po celé republice, na Slovensko párkrát také. V klubech jsme se propojovali s různými umělci, za zmínku stojí určitě kapely Zrní, Listolet, Pokustone, Jirka Smrž... Máme je rádi! Z koncertů, které stojí za to zmínit (bez pořadí) a zůstaly v nás... Plná Malostranská Beseda a tajný host Zrní o kterém nikdo nevěděl, dokud chlapci nepřišli na pódium... Krásné hraní v lodi architekta Skály na Sluňákově... Pankáčský koncert na konírně ve Stražovicích na zelené louce, kde jsme spali ve stáji, potkali se s Vinetouem odháněli mouchy i ve spánku a bylo nám krásně... Také festival ve Volarech, na bývalém buzeráku, kde se šikovali kdysi pohraničníci a my rozprávěli třeba s Vláďou Mišíkem, nebo Norbi Kováczem o svobodě a nesvobodě... A ovace ve stoje v Budějkách na akci Země živitelka, kde jsme uzavřeli letní sezónu s plnou parádou, až chtěli Jura se Staňkou na penzionu zapálit umělý krb, neboť prý si takový koncert oheň rozhodně zaslouží... Zároveň zde musíme vzpomenout nejhorší koncert roku v Brumově, kdy se Jan šel ptát publika, které hrálo při písničkách kulečník, zda je naše hudba neruší... I to patří k muzikantskému životu.

Na konci léta jsme ještě natočili pro čt art live koncert v rámci pořadu Folk factory, ale o tom až příští rok, neboť premiéra byla v březnu roku 2017. Jo a také jsme v čt:D točili jediné čtyři „dětské“ písničky a videa pro jistotu tajíme, neboť je to vážně šílené, viz foto princů níže... Jo a Jan dotočil sólovou desku Wolf lost in the poem – Nepřipoutaný, ale o tom také až příští rok, neboť vyšla 21.3.2017...

H+S+J