cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

2014 - Rok Pólu nedostupnosti...

Rok jsme začali na severu dvěma koncerty s triem Disneyband. Líbí se nám, že se Martin Kadlec nevzdal a tvoří dál, jeho songy máme rádi. Je jednoduché přestat psát, položíte pomyslnou tužku a přestanete se dívat kolem sebe lačným srdcem. Víme o pár vyhořelých autorech a vždy, když na ně pomyslíme, cítíme divnou lítost nad nevyužitým darem slova... Že Bohouši. Na začátku roku jsme točili ve Zlíně v druhém sessionu naši třetí řadovou desku a bylo to skvělé. Sploupráce se současnou rytmikou Druhé trávy byla jedna báseň. Kamil Slezák a Tomáš Liška jsou prostě megastřelci. Jan si odskočil do Prahy zahrát v březnu na Žižkov do Atria v rámci Guitar progress Českého rozhlasu... Sice zahrál tři kusy instrumentálek z jeho alba Guitar & Forest, ale pak mu přišel e-mail, že nesplnil zadání a že nejen že záznam koncertu nebude vysílán, ale že mu rozhlas nezaplatí ani slíbený cesťák... No, buď to posrali technici Vltavy, nebo měl Jan víc cvičit. Takže průnik do éteru stanice Vltava "nazgle"...

Na jaře jsme objezdili šňůru s australským písničkářem a přítelem Petem - Owls of the Swamp. Závěrečný koncert, včetně křtu nové desky Pól nedostupnosti se odehrál v klubu JazzDock na Vltavě (náplast pro Jana a navíc, skutečná řeka) Za zmínku stojí ten úprk z pódia - neboť křest nekřest - byznys musí jet a ve 22:00 nastupuje další kapela. (takže JazzDock už ne) Na Vsetíně - doma jsme desku pokřtili 13.6. a kmotřenkou byla Jitka Šuranská. V létě jsme jezdili a hráli jako čamrdy... Zajímavá hraní - například Dolní Kounice v ruinách klášter Rosa coeli, Folkovky v Náměšti nad Oslavou, Trenčianský hrad, Festival v ulicích Ostravy, Dostavnik, Lodenica, nebo nultý ročník Hradeckého slunovratu.

Stáňa dokončila svůj sólo projekt Accordion & Animals a Jan začal pracovat na své zhudebněné poezii v rámci projektu Wolf lost in the poem a ten ho dostal na malé alternativní scény festivalů Pelhřimovy a Colours of Ostrava. Na Vsetíně se mu podařila zorganizovat velmi povedená akce Večer pod korkovníkem s poezií, muzikou a výstavou fotografií Petry Lazárkové.

Jo, kapela odehrála live koncert pro Český rozhlas - Studia noc, který se vysílal celorepublikově - dobrý! Díky FolkŽije! Na podzim jsme vyrazili na Slovensko na šňůru s Petrem Janků a bylo to moc fajn. Díky Peter! Posledním koncertem roku 2014 bylo hraní v Plzni v Hifáči s Williem.