cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
  poslední fotogalerie
  facebook

  e-shop

  V současné době máme pro vás k dispozici nové kapelní album LOUVRE /od 14.12.2018/ /předobědnávky na louvre()zambosi.cz/

  A dále dvě sólová alba Jana Žambocha - CD Wolf lost in the poem - Nepřipoutaný a CD kytarových instrumentálek z lesa - Guitar & Forest. Tituly To se to hraje, Přituhuje a Pól nedostupnosti jsou vyprodány, o případném dolisování vás budeme informovat. O sólová alba si prosíme pište Janovi na jeho e-mail: honza()zambosi.cz

      300,- Kč    

  Album LOUVRE je čtvrté v řadě kapelních nahrávek a naleznete na něm třináct autorských písní z pera Jana Žambocha. Nosná myšlenka desky by se dala vystihnout kouskem textu písně Louvre: Láska je Gauguin, touha je Dalí, volnost je Cezanne a pravda je Goya.

  Vychází 14.12.2018, nahrálo se během roku 2018 ve Zlínském studiu V. Hudební hosté: Marcel Gabriel, Petr Vavřík, Petr Uvira, Milan Nytra, Saša Kunert, Norbi Kovács, Jan Divoký a David Konvičný.

  Dostupné od 31.12. 2018 také v digi formě na e-shopu Supraphonline, Itunes, Spotify atd...

      300,- Kč    

  Wolf Lost In the Poem, unikátní hudebně-poetický projekt z roku 2017, obracející se ke světovým básnířkám. Pocta silným ženám, jež své obavy, sny a životní osudy vtělily do sbírek poezie. Emily Dickinsonová, Anna Barkovová, Justyna Bargielská, Clara Janés, Bronisława "Papusza" Wajs, Özer, Vilja-Tuulia Huotarinen, Marina Cvětajevová, Marceline Desbordes-Valmorová a Joyce Mansour. Desítka emotivních písní - příběhů, které zatnou své drápy až do hloubky srdce, nespoutány předsudky a očekáváními.

  Originálně výtvarně řešené album věnované básnířkám vznikalo postupně během roku 2016. Jan postupně zveřejňoval nahrávky z home studia na platformě Soundcloud. Po oficiálním vydání desky byly tyto záznamy odstraněny...

  Vydalo vydavatelství TRANZISTOR 21.3.2017 Zvuk a mix: Jan Žamboch Mastering: Ondřej Ježek - studio JÁMOR

  Dostupné také v digi formě na e-shopu Supraphonline

      vyprodáno    

  V pořadí třetí řadové album kapely Žamboši z roku 2014 se jmenuje Pól nedostupnosti. Obsahuje dvanáct písní, pro něž bylo inspirací především srdce, jak o CD s oblibou tvrdí Jan. Oproti předcházejícím titulům se tato deska může jevit temnější, ale vždy prý záleží na úhlu pohledu a momentálním emocionálním naladění. Pól nedostupnosti byl nominován na cenu Anděl v kategorii folk&country, nominaci neproměnil, prý o pírko zvítězili Bratři Ebenové.   

  Na albu se podíleli tito hosté ve studiu "V" ve Zlíně - Kamil Slezák /Bicí/ Tomáš Liška /Kontrabas/ Jitka Šuranská /Housle/ Martin Krajíček /Mandolina/ Ivo Viktorin /Harmonium/ Ivo Cicvárek /Piano/ Josef Herman /Trubka/ Vladislav Prokopec /Trombon/ Vokály přispěli František Segrado, Karel Markytán a Petr Rímský

  Vydalo vydavatelství ArtUž! Zvuk a mix: Petr Vavřík a Marcel Gabriel. Mastering: Petr Vavřík

   

      200,- Kč   

  Každý les zní jinak, v každém je jiné světlo, v každém je dle ročního období jiná přírodní magie, žijí různí obyvatelé a tohle všechno dohromady hraje a zní věčnou lesní písní. Vypravil jsem se do různých lesů (smrčiny, bory, doubravy, bučiny atd...) s kytarou a nahrávacím zařízením a pokusil se zachytit v několika minutách atmosféru místa, vždy v jednom měsíci, v jedné kytarové instrumentální skladbě. Ctil jsem vlivy a „překážky“ okolí, teplotu, vítr a nahrál skladbu na jeden zátah, bez příkras a vymožeností moderních studií. Jen člověk, kytara a les. Celé nahrávání byla pro mne velká výzva, dobrodružství a radost. Když občas poslouchám, co jsem to tam v lesích vlastně hrál, kytarové harmonie a zpívající lesní prostory mne vrací v čase a já jsem zase mezi těmi svými stromy, na překrásných místech, které jsem si díky tomuto „šílenému“ nápadu objevil. Doufám, že alespoň něco podobného budete při poslouchání cítit i vy...

  Nové ryze instrumentální sólové CD Honzy Žambocha.

  Dostupné také na vinylu za 300 Kč

   

      vyprodáno    

  Album z roku 2009 nese mnohoznačný název Přituhuje a přináší dvanáct nových písní ve folkrockovém hávu. Žamboši tak po třech letech od uvedení své „Andělské“ desky To se to hraje... představili veřejnosti svůj aktuální repertoár. Obsah alba tvoří úplné novinky, ale také písně, které již Žamboši na svých koncertech hrávali, včetně písně Svobodě, se kterou stihli zabodovat v soutěži Česko hledá písničku.

  Hudebním producentem desky je uznávaný kytarový mág Peter Binder. Hosté ve studiu - to byla hvězdná sestava Jaromír Honzák – kontrabas, Michal Žáček – příčná flétna, saxofony, Petr Vavřík – baskytara, Peter Binder – elektrické kytary, Jakub Kupčík – perkuse a Marcel Gabriel – bicí. Natáčelo se opět v osvědčeném Studiu „V“ ve Zlíně, za zvukovým pultem se střídali zvukoví mistři Ivo Viktorin, Petr Vavřík a Libor Mikoška. Obal zdobí reprodukce obrazu Františka Segrada a společně s obalem prvního alba vytvářejí sjednocený výtvarný komplet.

   

      vyprodáno    

  Debutová deska z roku 2006 ukrývá pod názvem To se to hraje... patnáct různorodých písní z dřívějšího repertoáru. Hudebně propracované lichodobé písně střídají jazzové motivy, ale též docela obyčejný pochod, dostane se i na exotičtější reggae. Veselé texty opírající se o velmi sofistikovanou a jemnou hru se slůvky střídají písničkářské výpovědi, při kterých běhá mráz po  zádech. Bezpečné reggae či Krátká paměť odrážejí pohled soudobých třicátníků na dění kolem nás s otevřeností a hloubkou, na jakou už stagnující folková scéna celá léta marně čeká. Pravda o múzách zase posluchačům přiblíží originální myšlenku, že kdo nejí maso a nepije alkohol, nemůže být pravým umělcem. Deska tak nabízí nejen otázky a částečně i odpovědi, ale také dávku inteligentního a jemného humoru.

  Aby deska byla hudebně plnější, vypomohli v některých písních na desce hosté. Díky nim je zvuk nahrávky bohatší a každá píseň má svou atmosféru vystavěnou do posledního detailu. K výslednému estetickému dojmu příznivě přispívá fakt, že deska vychází balená v digipacku.

   

      vyprodáno    

  Tričko typ HLAVY dámské, velikosti S, M, L, XL

   

      vyprodáno    

  Tričko typ HLAVY pánské, velikosti M, L, XL, XXL

   

      vyprodáno    

  Tričko typ HARMONIKA dámské, velikosti S, M, L, XL

   

      vyprodáno    

  Tričko typ HARMONIKA pánské, velikosti M, L, XL, XXL

   

      vyprodáno    

  Placka ŽAMBOŠI

   

  Všem, kteří si koupí originál desky, děkujeme za podporu. Těm, kteří si ji pouze přepálí, alespoň za přízeň...