cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

Rok 2014 - Archiv novinek

31.12.2014

Konec roku...

Zdá se, že letos přeci jen bude aspoň poprášeno bílou. Koprová omáčka na loukách v kopcích nám chutná. S plnou pusou se prý nemluví, my vám tedy teď napíšeme „s plnýma očima...“ Předně, doufáme, že vaše Vánoce byly milé, klidné a smysluplné. A že jste nebyli sami. Věříme že se vám povedly! Doufáme, že nikdo z vás nepřekročil při honbě za dárky bludnou pokladnu a nebloudí mezi regály dodnes. Doma je doma. Rok 2014 pomalu balí fidlátka a my vám přejeme do toho nadcházejícího hlavně lásku, aby byly vaše úsměvy i slzy opodstatněné, zdraví, aby se vám mohl ve vlasech prohánět vítr a čisté uši, aby k vám mohla přicházet muzika a vaše kovadlinky, třmínky a hlemýždi nevěděli co dřív poslouchat a z čeho se radovat. PF 2015! Odpočívejte, těšíme se na vás v novém roce! Vaši Žamboši.
 
H+S+J

30.5.2014

Koncert Studia NOC aneb Žamboši na vlnách ČRo a rozhovor k nové desce na Radiu Proglas...

Záznam našeho koncertu si budete moci poslechnout v rámci společného vysílání Studia Noc na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu ve středu 4.6.2014 po 20. hodině.
 
Živě si budeme povídat s Milanem Tesařem na Proglasu 6.6.2014 v 19:15
 
Tak přijďte! :-)
 
H+S+J

29.5.2014

Léto s Pólem nedostupnosti...

Album plné písní srdce je na světě. Vozíme ho sebou v kufru spolu se staršími deskami. Těch Žamboších starších už mnoho není, andělské To se to hraje a Přituhuje jsme již téměř vyprodali. I tato skutečnost nám pomáhá odpovědět si na otázku, zda má dnes ještě vlastně cenu dělat a vydávat CDčka. Samozřejmě že má! V současné době řešíme další dolis. Vždyť mít doma akvarelovou sérii včetně Guitar & Forest je nádhera! (pokud to tedy není zrovna má postel, pod kterou se práší na krabice s deskami) A na zvuku a písničkách můžete slyšet náš vývoj a posun. Že nestojíme na místě, jako mnozí jiní.

Jsme rádi, že můžeme nabízet na koncertech Pól nedostupnosti, neboť ten v současné době nejvíce přibližuje zvuk a energii živých hraní. Byť samozřejmě, ne zcela, přeci jen na Pólu máme pár hostů, sbory a dechy... Ale je to nejblíže současnému stavu v kapele. Už mi nebylo příliš dobře, když přišel nadšený posluchač po koncertě a já mu nabídl To se to hraje... Jsme dnes jinde a kdo na nás chodí, ví. A kdo si nás teprve čerstvě objevil, mohl by být po koncertě, při poslechu starších desek překvapen. Proto hurá Pól!

Těšíme se na vás v létě, děkujeme vám za přízeň a podporu.

H.

PS: jedna podrobná recenze Pólu nedostupnosti od Milana Tesaře z radia Proglas...

14.4.2014

Čím žijeme?

Máme natočeno, vylisováno... Čekáme až nám přidou všechny Póly, abychom je mohli začít posílat a vozit sebou! 

Mezitím jsme pro vás připravili turné, na kterém nás bude doprovázet Pete Uhlenbruch z Austrálie se svým alter egem.

Owls of the Swamp aneb sovy z bažin opět s námi!

A tím turné opravdu žijeme!

 

H+S+J

15.2.2014

Čím žijeme?

Jezdíme do studia V ve Zlíně a točíme s Petrem Vavříkem naši třetí desku. Uléháme s našimi písničkami na duši a zase s nimi vstáváme. Beznaděj střídají chvíle obrovské radosti, to když se podaří zahrát přesně to ono, po čem píseň volá. Jak se zdá, kultovní větou nahrávání se tentokrát stane: "No já se úplně bojím hrát" Aneb, snažíme se ovlivňovat naše hudební hosty aby hráli spíše méně, nebo třeba taky někdy... Nehráli vůbec. Je to možná zvláštní přístup, ale věříme, že až bude hotovo, pochopí všichni, o co nám vlastně šlo a jde.

Na www.kreativcisobe.cz poběží kampaň s prosbou o nějakou tu kačku na podporu vydání desky. Máte-li chuť a čas, podívejte se tam, třeba vás zaujme nějaká ta "odměna" za vaše těžce vydělané peníze.

Booklet alba bude, jak je již u nás tradicí, zdobit akvarel Františka Segrada a myslíme si, že jsme vybrali dobře, neboť se papuchalk Františkovi opravdu povedl...

Když vše dobře půjde, na přelomu dubna a května bude Pól nedostupnosti na světě. Tak nám držte palce!

H+S+J