cz | en
bandzone myspace youtube
header
aktuální koncerty
poslední fotogalerie
facebook

Rok 2013 - Archiv novinek

9.11.2013 

Novinky a plány na sklonku roku 2013

Co nového v kapele, co nového u mne? Inu je pár věcí, které stojí za zmínku. Ke konci roku mám vždycky tendenci bilancovat. Co se týká muziky, byl to rok dobrý a plný not. Vzniklo pár nových zásadních písniček, hráli jsme na pěkných místech a je spoustu lidí, kteří si nás zase našli. Děláte nám radost, děkujeme!

Juří kromě nás a Ležérně a vleže začal hrát ještě se Vsetínskou kapelou Noca a přál bych jim i vám, abyste o sobě navzájem uslyšeli, mrkněte se třeba SEM.

Stanislava vší silou dokončuje její Accordion & Animals, má trochu skluz, ale myslím, že se jí to do konce roku podaří dokončit. Zážitky při poslechu celého alba budou jistě veskrze animální.

Já se zúčastnil na podzim zase jedné kytarové soutěže v rámci Kytary napříč žánry a zahrál si na Žižkově v atriu mezi finalisty. Bylo to zajímavé setkání a už teď se chystají nějaké společné akce kytarových máků a hmatníkových laskačů. Lukáš Sommer udělal z finále krátký sestřih, mrkněte se MRK.

Ivo Cicvárek vydal svou autorskou desku Velký svět a já mu na ní nahrál kytary. Byla to pro mne zajímavá zkušenost a zase mne to o fous posunulo. No posuďte sami, jak nám bylo ve studiu V ve Zlíně, šílené že?

Rádi bychom pro vás v příštím roce už opravdu vydali třetí kapelní řadové album. Pól nedostupnosti. Termín studia pro natáčení základů je 15.1.2014. Držte nám palce.

Ahoj v roce 2014!

H. 

31.5.2013 

Jaro za mnou, léto přede mnou a...

...dobalil jsem poslední obálku s cédečky pro všechny dobré duše, které mi přispěly a pomohly albu Guitar & Forest na svět. Dopsal jsem poslední věnování a odnesl bednu plnou lesa a kytar na poštu. Paní s fousy a vražedným pohledem za okýnkem po mě štěkla něco ve smyslu, že tohle se hlásí předem a já měl pocit, že jsem se vkročením pod střechu této organizace propadl do starých časů. Nemám to tam rád, škoda že ty desky nešly poslat třeba po veverkách. Poštovní veverky! To by byla paráda! Vaši zásilku doručíme ještě dnes, platba v oříšcích... Píšete mi, že CDčka došla a že se dobře poslouchají. Ani nevíte, jakou mi tím děláte radost!

...v souvislosti s nově vydanou lesní deskou jsou průběžně uveřejňovány kešky. Souřadnice vás dovedou na místa, kde jsem s kytarou plašil sojky, srnky a chrobáky a časem můžete mít na svém kontě sérii dvanácti kešek, které jsou věnovány jednotlivým stromům. Jsou to hezká místa, stojí za to je navštívit. Pro prvonálezce je v kešce flashka - dárek nejrychlejšímu hledači pokladů... A tak, pokud k nim patříte, nebo se o geocaching zajímáte, podívejte se třeba SEM

...ještě mi zbývá dostát svým slibům, poslat tři polínka s věnováním, poslat tři sazenice stromů, zasadit a zahrát na třech místech a vyrazit na dva výlety s lidmi, kteří se mne nebáli podpořit. Stane se to vše během června. Těším se na setkání!

...díky podpoře jsme mohli udělat taky pár vinylů, ty by měly dorazit z gramofonových závodů v druhé půlce června. Včera jsem byl na koncertě kapely Njorek a bavil se tam s lidmi po hraní. Když jsem se zmínil o tom, že budeme dělat gramodesku, chlapíkovi vyhrkly slzy do očí a strašně desku chtěl. Vysvětlování, že ještě není, ale bude, trvalo asi půl hodiny. Krásných třicet minut. Vinyl žije!

...novou kapelní řadovou desku, stejně tak jako Guitar & Forest, vydáme už na svém malém labelu ArtUž! Situace s prodeji CD nás dotlačila k tomu, abychom opustili Indies Scope. Toto vydavatelství máme ale nadále rádi, děkujeme za vše, co pro nás za ty roky udělalo a držíme mu palce. Milane, Přemku, DÍKY!

...pracovní název pro naše nové album je Pól nedostupnosti a do studia bychom měli poprvé vkročit v první půlce září. Koncepci mám promyšlenou. Bude to krásné, chmurné, básnivé a plné hudby. Mám v hlavě několik myšlenek, s kým bych rád na albu pracoval. Jedním z horkých kandidátů je například Sibiřan Vladisvar Nadishana

...pro všechny z vás, kterým zatrnulo při myšlence, že třetí kapelní deska bude jedno velké depresáruim a melancholárium mám dobrou zprávu. Jen co skončíme s třetí deskou, začnu makat na čtvrté. Rád bych na ní dal všechny ty songy, které lidi chtějí, takže budu pravděpodobně brzy boháč. A pomůžou mi k tomu písně jako například Pane Nohavico, Suprsong, Zoo, Plísnička, Tykadla, Mrtvej žít, Zavřou nás všechny a další, díky kterým mne budou davy milovat a kritikové popravovat svými pery. Těšíte se? Já jo! Nad názvem stále přemýšlím, kdyby vás něco napadlo, napište mi.

...protože akvarely Františka Segrada jsou pěkné a očné, budeme mít brzy na skladě moc hezké placky, které vám můžou pomoct pestřit lecjaká místa na vašich plackových plochách. Rádi bychom po vydání Pólu udělali také pár barevných triček. Ah, snad to má všechno cenu, řekněte mi, že ano...

...už se mne pár lidí ptalo, kde se dá na Vsetíně koupit Guitar & Forest, mám pro vás tedy dobrou zprávu, dnes jsem se domluvil v knihkupectví U Maliny a donesu tam pár kusů z lesa do komise. A přihodím pár našich starších alb, tak máte možnost vidět, jak vypadá ta akvarelová série za výlohou. V pondělí to tam bude.

 ...začala festivalová sezóna a máme před sebou hraní a hraní. Budeme hrát nové písně, tak si nás najděte. Letos poprvé za ty roky staneme také na prknech Porty. Jsme zvědaví, jaké to tam je! Doporučuju sledovat kalendář, průběžně ho doplňuju a akcí tam sem tam přibývá.

...jak jistě víte, vedle Guitar & Forest vzniká sesterský projekt Acordion & Animals, tentokrát na notečku soudobé vážné hudby. Odvážní posluchači se mne opatrně ptají, jestli to Stanislava myslí vážně. Je to prostě skvělé, jen mne mrzí, že s tímto svým projektem bude slavnější v alternativních kruzích než já. Už brzy zveřejní další nahrávku, tentokráte z prostředí úlů a medových pláství.

Přeju vám pěkné léto a zase se ozvu...

H.

1.3.2013 

Co se povedlo v únoru - část druhá...

Na www.kreativcisobe.cz jsem zhruba v polovině února spustil sbírku, která má pomoci ke zdárnému vydání alba GUITAR & FOREST. Chybělo mi zhruba 44.444 Kč. Za necelých čtrnáct dní se podařilo tuto částku dokonce překročit a já na to nestačil zírat s otevřenou pusou. Jsem naprosto nadšený a pracuju vší silou na tom, aby album bylo na světě co nejdříve!

Jelikož sbírka končí až 29.3.2013, stále je tu samozřejmě možnost, předobjednat si desku a pomoct mi tak svou předplatbou minimalizovat náklady. Rýsují se mi v hlavě nějaké další eventuality, jak to celé posunout. Kdyby bylo peněz více, mohl by třeba vzniknout lesní vinyl pro fajnšmekry, nebo vybavenější booklet k CD... Všechny informace, novinky a video k připravovanému CD GUITAR & FOREST najdete ZDE

Díky angličtině v popiscích písní a díky tomu, že jde čistě o kytarové instrumentálky, se na mou hlavu na G&F profilu hudebního portálu Soundcloud snáší pochvalné mručení ze všech koutů naší planety. No není to nádhera, když vám virtuelně poklepe po rameni kupříkladu japonský metalista z Tokia? Nebo třeba portugalská violončelistka z Lisabonu? Mám prostě radost! Poslechněte si všechny lesní skladby, pěkně od ledna do prosince, má to něco do sebe, projít se s kytarou v těch jednotlivých měsících...

Děkuju za vaši podporu!

H.

28.2.2013 

Co se povedlo v únoru - část prvá...

Máme za sebou sedmidenní turné s islandským hudebníkem, zpěvákem a performerem Svavarem Knúturem. Svavar je v tuto dobu již doma na Islandu a myslím, že na naši zemi a lidi v ní, bude vzpomínat v dobrém. Publikum na koncertech přijalo jeho písně s nadšením, vždy bylo komu hrát a věřím, že chuť Svavarových islandských šnapsů z našich pater a jazyků hned tak nevymizí. Juří se ještě dnes třese, vidí-li v kořence nastrouhaný kmín. (O té druhé islandské láhvi se "záhadnú pendrekovicú" ani nemluvě.) Dle mne, k nejpovedenějším koncertům turné patří Vsetín a Olomouc. Kdo byl, ví, kdo nebyl, může si Svavara poslechnout alespoň virtuálně a zaletět si na něj naživo na Island...

Thank you Svavar!

H+S+J

9.2.2013 

Zimní turné s islanďanem Svavarem Knúturem v plném proudu...

Čím jiným, než koncertováním se naše kapela probudí ze zimního spánku. Na sedmi koncertech se budeme v únoru dělit o pódium a večery se zajímavým hostem z ostrova gejzírů a vodorovného deště. Na všech koncertech budeme v kompletním obsazení, Staňce se podařila transplantace zad a Jura se po celkové zimní lobotomii také vcelku zotavil. Přjďte.

H.

21.1.2013 

Rychlá zpráva...

Dnešní koncert v Olomouci odehraje Jan sám, Staňka bohužel ještě stále marodí. Omlouváme se všem, kteří se chystáte na celou kapelu. (Vypadá to však již nadějně, od půlky února už pravděpodobně zase komplet)

1.1.2013 

Nový rok...

Rok s třináctkou na konci. Co asi přinese, jaký asi bude. Vše je naštěstí nastaveno tak, abychom spíše nevěděli. Můžeme jen doufat, přát si a makat na tom, co to dá. Starý rok je ještě vidět ze dveří a mám pocit, že rozhodně nebyl zlý. Koncertů bylo spoustu, vznikly nové písničky, dorazil jsem do konce Guitar & Forest. Jsem moc rád, že se nekonal žádný konec světa, rád bych toho všeho ještě docela dost postíhal. Je tolik hudby kterou jsem ještě nikdy neslyšel a přitom najít si ji pro své uši a srdce je nesmírně důležité. Je tolik melodií a témat, které mám na srdci a nikdo jiný je za mě nenapíše. Zkrátka, práce až nad hlavu.

Bylo by fajn někdy, v únoru či březnu, moct sebou vozit v kufru i lesní kytarovou desku, ať je na koncertech a na ulici co prodávat a za co si kupovat chleba. Také by bylo hezké natočit v létě třetí album kapelní a třeba na podzim už mít pro vás přející něco nového. A což teprve, hrát v klubech a na festivalech, kde budou dokonce i nějací ti diváci, to by bylo ale už úplně skvělé. A kdyby se se do toho všeho ještě splnilo to, co si přeju nejvíc, nechám všechna moje další chtění a doufání na nějaký další rok.

Na leden a část února jsme si se Staňkou a Jurou naordinovali koncertní odpočinek, je třeba nabrat síly. A protože jsme to s kapelním péefkem letos nepřeháněli, přeju vám všem alespoň takto PF 2013. Hodně sil při plnění vašeho doufání!

H.

PS: na závěr opožděně malý dáreček pod stromečky. Můžete se se mnou projít lesním rokem 2012 vcelku. Věřím, že až bude třeba, pomůžete a podpoříte mne. Lesu zdar!